.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak przygotować się na zmianę VAT

Info Baza (2010-10-27), autor: Info Baza

Jak przygotować się na zmianę VAT

Przeprogramowanie systemów księgowych, kas fiskalnych, zmiana cen detalicznych produktów, zmiany cenników czy analizy umów – czekają przedsiębiorców w związku ze zmianą stawki VAT – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Jaki system wsparcia dla osób niepełnosprawnych i pracodawców osób niepełnosprawnych

W Polsce nie opracowano dotąd wizji i strategii polityki społecznej wobec niepełnosprawnych obywateli – uważa Maria Król, lekarz rehabilitacji, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Zmiana terminu szkolenia w Warszawie na 22 listopada 2010 r.
zobacz więcej »


Kto ubezpiecza pracownika na urlopie bezpłatnym

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, urlop bezpłatny jest okresem przerwy w podleganiu ubezpieczeniom społecznym z umowy o pracę. Pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia i za ten czas nie opłaca żadnych składek społecznych i zdrowotnej.
zobacz więcej »


Kiedy ZUS wypłaci renę po zaginionym członku rodziny

Jak informuje Rzeczpospolita, ZUS od lat stoi na stanowisku, że na podstawie ustawy o emeryturach i rentach z FUS prawo do emerytury czy renty nie ulega zawieszeniu w przypadku zaginięcia uprawnionej osoby, ale jego wypłata jest wstrzymywana.
zobacz więcej »


Zwolnienie podmiotowe z VAT: Niepowiadomienie urzędu skarbowego rodzi poważne konsekwencje

Przedsiębiorca, którego obroty w tym roku nie przekroczą 100 tys. zł, wpadnie w 2011 r. w zwolnienie z VAT. Jeśli to przeoczy i nadal będzie wystawiać faktury, może narazić swoich kontrahentów na poważne kłopoty.
zobacz więcej »


Czy poczęstunek podczas narady i szkolenia można zaliczyć do kosztów

Czy napoje bezalkoholowe i słodycze serwowane podczas zebrań i wewnętrznych szkoleń pracowników spółki z o.o. są kosztami uzyskania przychodu – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dofinansowanie nauki niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne, które odbywają aplikacje przygotowujące do samodzielnego wykonywania zawodu, m.in. zawodów prawniczych, nie mogą obecnie ubiegać się o dofinansowanie przez PFRON w ramach Programu „Student II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”.
zobacz więcej »


Deficyt budżetowy nie zagrozi dopłatom do pensji osób niepełnosprawnych

Jeżeli dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB, dotacja budżetowa dla PFRON nie będzie mogła przekroczyć 30 proc. wydatków na dofinansowania do pensji niepełnosprawnych. Tak wynika z rządowego projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-10-27 12:30Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.