.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy redukcja zatrudnienia z powodu spadku koniunktury wpłynie na dofinansowania z PFRON?

Dziennik Gazeta Prawna (2010-10-28), autor: Małgorzata Tylewicz-Piwnik, oprac.: GR

Z uwagi na utratę kluczowego kontrahenta jesteśmy zmuszeni do redukcji zatrudnienia w firmie. Czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na otrzymywane z PFRON dofinansowania do wynagrodzeń już zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych? Czy będzie to rzutowało na możliwość otrzymania subsydiów płacowych na pracowników, których zatrudnimy w przypadku pozyskania nowych kooperantów? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.

Jak odpowiada ekspertka współpracującą z „DGP”, redukcja zatrudnienia w opisywanej sytuacji nie wpłynie na dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych pozostających w zatrudnieniu.

Zmniejszenie liczby pracowników zarówno ogółem, jak i osób niepełnosprawnych, może spowodować natomiast, iż pracodawca nie będzie w stanie wykazać wzrostu zatrudnienia netto przy ubieganiu się o dofinansowanie do wynagrodzeń nowo zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych.

Oznacza to, że po dokonanym zmniejszeniu zatrudnienia w przypadku przyjęcia do pracy nowych pracowników niepełnosprawnych pracodawca może mieć trudności z wykazaniem efektu zachęty metodą ilościową.

W przypadku braku wzrostu dofinansowanie do nowo zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych będzie możliwe do uzyskania tylko w przypadku ustalenia efektu zachęty metodą jakościową, czyli poprzez wykazanie, że zatrudnienie nowej osoby nastąpiło w wyniku rozwiązania umowy o pracę z innym pracownikiem.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 28 października 2010 r.


dodano: 2010-10-29 09:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.