.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Unia Europejska będzie upraszczać rachunkowość firm

Rzeczpospolita (2010-10-28), autor: Magdalena Majkowska, oprac.: ZS

Zdaniem przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa, polska ordynacja podatkowa jest wyjątkowo skomplikowana, a wymagania urzędów skarbowych w stosunku do przedsiębiorców są nadmierne. To wszystko powoduje konieczność zatrudnienia do obsługi finansów firm dodatkowych wykwalifikowanych osób, co zdecydowanie podnosi koszty prowadzenia działalności.  Czy Ministerstwo Finansów przewiduje uproszczenie przepisów rachunkowych dotyczących podmiotów gospodarczych, w szczególności tych małych i średnich? – zapytał interpelacji nr 17887 poseł Wojciech Wilk.

W odpowiedzi omawianej przez Rzeczpospolitą czytamy, że MF rozważy uproszczenie przepisów o rachunkowości dla małych i średnich firm po zakończeniu prac na poziomie Unii Europejskiej.

Aktualnie prowadzone są prace w zakresie regulacji o rachunkowości na poziomie UE. W ramach projektu modernizacji i uproszczenia dyrektyw o rachunkowości Komisja Europejska przystąpiła w 2009 r. do rewizji zapisów IV i VII dyrektywy prawa spółek i planuje przedstawienie oficjalnego projektu dyrektywy na wiosnę 2011 r.

W ocenie ministerstwa krótki okres obowiązywania podwyższonego do 1,2 euro limitu, a także trudne do przewidzenia ukształtowanie się poziomu kursu euro w kolejnych latach nie uzasadniają w najbliższym czasie podwyższenia kwoty limitu przychodów zobowiązującego do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Pobierz pełną treść odpowiedzi MF »

Więcej w Rzeczpospolitej z 28 października 2010 r.dodano: 2010-10-29 10:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.