.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Firmy nie mają pewności, jak rozliczyć remont

Rzeczpospolita (2010-10-28), autor: Monika Pogroszewska, oprac.: ES

Jak donosi Rzeczpospolita, w ostatnim czasie pojawiły się pisma organów podatkowych z odmiennym stanowiskiem w sprawie momentu poniesienia kosztów. Problem dotyczy szczególnie tych firm, które ponoszą wydatki na remont. Dotychczas można je było odliczyć jednorazowo.

Jedna ze spółek otrzymała jednak interpretację, która mówi, że jeśli z ustawy o rachunkowości wynika obowiązek rozliczania tych wydatków w czasie, to takie same zasady trzeba stosować do celów podatkowych. Zamiast odliczyć pieniądze za remont jednorazowo, firma powinna systematycznie dokonywać odpisów przez pięć lat.
 
Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji nr IPPB5/423-311/09-2/MB powołał się na art. 15 ust. 4d ustawy o CIT, zgodnie z którym co do zasady koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami należy rozliczyć w dacie poniesienia. Z kolei art. 15 ust. 4e uzależnia moment, w którym wydatek staje się kosztem podatkowym, od momentu ujęcia go w księgach na podstawie ustawy o rachunkowości.

Więcej w Rzeczpospolitej z 28 października 2010 r.


dodano: 2010-10-29 10:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.