.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o rehabilitacji

Info Baza (2010-10-29), autor: Info Baza

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o rehabilitacji

Jak informuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, w dniu dzisiejszym (tj. 29 października 2010 r.), kilkanaście minut po godzinie 11, Sejm przegłosował nowelizację ustawy o rehabilitacji.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji (...) i jej wpływ na: dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Nowy ogólnopolski cykl szkoleń Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Czy wypowiedzenie umowy o pracę nakładczą trzeba uzasadniać

Zatrudniamy kilkoro wykonawców na podstawie umów o pracę nakładczą zawartych na czas nieokreślony. Chcemy wypowiedzieć im te umowy. Czy wymaga to uzasadnienia – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Unia Europejska będzie upraszczać rachunkowość firm

Zdaniem przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa, polska ordynacja podatkowa jest wyjątkowo skomplikowana, a wymagania urzędów skarbowych w stosunku do przedsiębiorców są nadmierne. To wszystko powoduje konieczność zatrudnienia do obsługi finansów firm dodatkowych wykwalifikowanych osób, co zdecydowanie podnosi koszty prowadzenia działalności.  Czy Ministerstwo Finansów przewiduje uproszczenie przepisów rachunkowych dotyczących podmiotów gospodarczych, w szczególności tych małych i średnich? – zapytał interpelacji nr 17887 poseł Wojciech Wilk.
zobacz więcej »


Jak odliczamy darowizny na Kościół?

Darowizna na Kościół nie musi być pieniężna, żeby można było pomniejszyć o nią dochód przed opodatkowaniem. Ważne, by spełniała ustawowe warunki – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Firmy nie mają pewności, jak rozliczyć remont

Jak donosi Rzeczpospolita, w ostatnim czasie pojawiły się pisma organów podatkowych z odmiennym stanowiskiem w sprawie momentu poniesienia kosztów. Problem dotyczy szczególnie tych firm, które ponoszą wydatki na remont. Dotychczas można je było odliczyć jednorazowo.
zobacz więcej »


Łatwiej będzie zarabiać przed emeryturą

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, posłowie z Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęli wczoraj pracę nad zmianami limitów zarobków dla osób pobierających świadczenie przedemerytalne i uproszczeniem zasad ich zawieszania. 
zobacz więcej »


Niedostępność Systemu SODiR

Informacja PFRON z  28 października 2010 r.
zobacz więcej »


Czy redukcja zatrudnienia z powodu spadku koniunktury wpłynie na dofinansowania z PFRON?

Z uwagi na utratę kluczowego kontrahenta jesteśmy zmuszeni do redukcji zatrudnienia w firmie. Czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na otrzymywane z PFRON dofinansowania do wynagrodzeń już zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych? Czy będzie to rzutowało na możliwość otrzymania subsydiów płacowych na pracowników, których zatrudnimy w przypadku pozyskania nowych kooperantów? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-29 13:05Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.