.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Od nowego roku wzrost minimalnej podstawy wymiaru świadczeń chorobowych

Wysokość przysługujących pracownikowi świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa obliczana jest na podstawie uzyskanych przez niego zarobków za okres 12 (lub pełnych) miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Jednakże w przypadku, gdy podstawa wymiaru zasiłku jest zbyt niska, świadczenie zostaje naliczone w oparciu o kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Szkolenia w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Olsztynie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku
zobacz więcej »


Do jakich uprawnień pracowniczych zalicza się staż, przygotowanie zawodowe i zasiłek dla bezrobotnych?

Jak czytamy w Biuletynie Rachunkowości Budżetowej, okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych oraz określonych stypendiów z PUP są uwzględniane w ogólnym okresie zatrudnienia, od którego długości zależą niektóre uprawnienia pracownicze, np.: wymiar urlopu wypoczynkowego, nagroda jubileuszowa czy dodatek stażowy.
zobacz więcej »


Nowelizacja sposobem na oszczędności w PFRON

Już na początku 2011 r. kilkadziesiąt tysięcy niepełnosprawnych może stracić zatrudnienie. Takie mogą być skutki uchwalonej w piątek przez Sejm nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – czytamy w Rzeczpospolitej. 
zobacz więcej »


Rozliczenie wynagrodzeń i dofinansowania z PFRON

Na potrzeby działalności gospodarczej zatrudniam osoby niepełnosprawne. Z PFRON otrzymuję dofinansowanie do wynagrodzeń tych osób. Jak dla celów podatkowych powinienem prawidłowo rozliczać wynagrodzenia zatrudnionych osób niepełnosprawnych oraz otrzymane do tych wynagrodzeń dofinansowanie? Zaznaczam, że nie posiadam statusu zakładu pracy chronionej.
zobacz więcej »


Firmowa lokata z podatkiem Belki?

Odsetek objętych podatkiem Belki nie trzeba wykazywać w ewidencji jako przychodów firmy. Taki sposób ich rozliczenia może być niekorzystny dla niektórych podatników. Potraktowanie odsetek jako kapitałów pieniężnych powoduje objęcie ich 19% zryczałtowanym PIT.
zobacz więcej »


Kryzys wygonił pracowników na zwolnienia chorobowe

Obawy przed utratą pracy przyczyniły się do ubiegłorocznego wzrostu liczby osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. Pod tym względem jesteśmy rekordzistami w Europie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zasiek pogrzebowy: Trybunał Konstytucyjny dyscyplinuje ZUS

Jak donosi Rzeczpospolita, do ZUS o zasiłek pogrzebowy będzie można wystąpić nie tylko w ciągu 12 miesięcy od daty śmierci bliskiego czy wystawienia aktu zgonu. Możliwe to będzie także w ciągu roku od czasu, kiedy rodzina dowiedziała się, że ich syn czy matka nie żyje. Tak wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 28 października 2010 r. (P 25/09).
zobacz więcej »


Sądowy kurier wyręczy pocztę

Powołanie służby doręczeniowej ma zmniejszyć przewlekłość spraw i obniżyć koszty działania sądów.
zobacz więcej »


Dotacje także na spółdzielnie socjalne

Długotrwale bezrobotnych można już nie tylko szkolić za środki z UE, ale także wypłacać im unijne dotacje. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wydało rekomendacje dla regionów, na jakich zasadach powinno być one udzielane.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-02 12:17Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.