.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem przebywającym na świadczeniu rehabilitacyjnym

Czy można rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas określony do 2014 r., który od stycznia 2010 r. przebywał na zwolnieniu chorobowym, a od lipca do grudnia 2010 r. ma przyznane świadczenie rehabilitacyjne?
zobacz więcej »


Kiedy dzień wolny za pracę w sobotę

Pracownik przepracował dodatkowo w sobotę (dniu wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy) 4 godziny. Chce on, aby pracodawca udzielił mu innego dnia wolnego w dniu, w którym ma zaplanowane 12 godzin pracy (pracuje w systemie równoważnym). Czy jest to możliwe? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Szkolenia w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Olsztynie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku
zobacz więcej »


Organizacja OBPON.ORG odpowiedziała na zarzuty przewodniczącego KRAZON

Przypomnijmy, że w piśmie z 25 października 2010 r. przewodniczący KRAZON, Włodzimierz Sobczak zarzucił OBPON.ORG, że podczas obrad sejmowej Komisji Spraw Społecznych i Rodziny, mając na względzie swoje doraźnie cele, sprzeniewierzył się interesom zakładów pracy chronionej.
zobacz więcej »


Plaga lewych zwolnień lekarskich

Lewe zwolnienia lekarskie rujnują naszych przedsiębiorców. Absencja z powodu chorobowego rośnie z roku na rok – w 2006 r. spędziliśmy w sumie 95 mln dni na L4, w 2009 r. już 126 mln dni – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
zobacz więcej »


Coraz mniej czasu na odzyskanie pieniędzy z niezapłaconych faktur

Jeszcze tylko do końca grudnia można skorzystać z ulgi na złe długi w odniesieniu do nieuregulowanych faktur wystawionych w 2008 roku. Trzeba jednak spełnić pewne warunki, w tym m.in. wysłać dłużnikom zawiadomienie o korekcie.
zobacz więcej »


Firmy ochrony zwolnią niepełnosprawnych

Jak donosi Rzeczpospolita, branża ochrony mienia szykuje zwolnienia niepełnosprawnych pracowników, bo państwo ogranicza przywileje i dotacje PFRON.
zobacz więcej »


Wydatki marketingowe trzeba udowodnić

Spółka nie może zaliczyć do kosztów zapłaty za dane usługi, jeśli nie przedstawi przekonujących dowodów, że zostały one wykonane. Nie wystarczy powiązanie tych nakładów z uzyskanym przychodem. Wynika tak z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 23 lipca 2010 r. (II FSK 456/09), który omawia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Rachunkowość finansowa i podatkowa

Nowe, uaktualnione na 2010 rok i poszerzone wydanie cieszącego się dużą popularnością podręcznika z dziedziny rachunkowości finansowej z uwzględnieniem zagadnień podatkowych.
zobacz więcej »


Co powinien potrafić pracownik ochrony

5 listopada wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej określające podstawy kształcenia w zawodzie technika ochrony fizycznej i mienia oraz w zawodach...
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-05 12:05Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.