.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

System Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) – nowe załączniki: INF-O-P-dR i INF-O-PdM

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2010-11-10), autor: Ilona Figura, oprac.: AB

Komunikat PFRON z 10 października 2010 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od dnia 06.11.2010 r. w System Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) dostępne są następujące załączniki:

dla składanych wniosków o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (WN-D) – Formularz informacji składanych przy ubieganiu się o pomoc inną niż de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (INF-O-PP). Formularz składany jest zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (Dz. U. z 2010 r., Nr 53, poz. 312) i zastąpił formularz obowiązujący do dnia 05 kwietnia 2010 r. Wnioskodawca uzupełniając formularz INF-O-PP może skorzystać z instrukcji wypełniania druku (czytaj »).

dla składanych wniosków o refundację składek na ubezpieczenia społeczne dla osób niepełnosprawnych wykonujących działalność gospodarczą (WN-U-G) w zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej:

1. w sektorze rybołówstwa i akwakultury – formularz stanowiący załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2010 r. w sprawie informacji składanych przez podmioty ubiegające się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (Dz. U. Nr 121, poz. 810) (INF-O-P-dR),

2. w dziedzinie produkcji podstawowej produktów rolnych wymienionych w załączniku 1 do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej – formularz stanowiący załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2010 r. w sprawie informacji składanych przez podmioty ubiegające się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (Dz. U. Nr 121, poz. 810) (INF-O-P-dR),

3. we wszystkich innych niż wymienione w pkt 1 i 2 – formularz stanowiący załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. Nr 53, poz. 311) (INF-O-P-dM). Wnioskodawca uzupełniając formularz INF-O-PdM może skorzystać z instrukcji wypełniania druku (czytaj »).

dla składanych wniosków o refundację składek na ubezpieczenia społeczne niepełnosprawnych rolników lub rolników zobligowanych do opłacania składek za niepełnosprawnych domowników (WN-U-A) – Formularz składany przez wnioskodawcę (INF-O-P-dR).

Procedura elektronicznego wypełnienia wniosków WN-D wraz z załącznikami, WN-U-G i WN-U-A wraz z załącznikiem oraz korekt do w/w wniosków opisana jest w punktach 9-12 „Pytań i odpowiedzi z zakresu technicznej obsługi SODiR” (czytaj »).”Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej
Szkolenia w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Olsztynie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-12 09:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.