.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

VAT w 2011 roku zmieni firmową informatykę

Info Baza (2010-11-26), autor: Info Baza

VAT w 2011 roku zmieni firmową informatykę

Z początkiem 2011 roku nastąpi największa od ostatnich 17 lat zmiana stawek VAT. Nowe, wyższe stawki ustalono na poziomie 5, 8 i 23 proc. Większość procesów sprzedaży i zakupu towarów wspomagana jest przez systemy i urządzenia informatyczne, konieczne będzie ich dostosowanie do nowych przepisów. Zmiany obejmą zarówno systemy IT, jak i oprogramowanie wszystkich kas fiskalnych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Składniki minimalnego wynagrodzenia

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, przy ustalaniu, czy wynagrodzenie pracownika nie jest niższe od obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę, bierze się pod uwagę przysługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia oraz inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, które – według zasad statystyki zatrudnienia i wynagrodzeń określonych przez Główny Urząd Statystyczny – zaliczone są do wynagrodzeń osobowych.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Krakowie (2 grudnia 2010 r.) i Katowicach (3 grudnia)
zobacz więcej »


Pracownicy na urlopach wychowawczych: Czy podstawa składek zależy od wymiaru etatu?

Rozliczamy składki za osoby przebywające na urlopach wychowawczych. Wynagrodzenia w naszej firmie są wypłacane w terminie do 10. dnia danego miesiąca za miesiąc poprzedni. Jak w takiej sytuacji naliczyć składki za styczeń 2011 r. Czy w podstawie wymiaru wykazać minimalne wynagrodzenie z grudnia czy też ze stycznia? Czy ustalając podstawę wymiaru dla osoby korzystającej z urlopu wychowawczego, która była zatrudniona na pół etatu, należy przyjąć połowę minimalnego wynagrodzenia? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Lista płac zawsze w złotych

Wynagrodzenie w euro pracodawca musi przeliczyć na polską walutę, nawet gdy fizycznie nie będzie w niej wypłacał. Składki ZUS i zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych regulujemy w rodzimym pieniądzu.
zobacz więcej »


E-wyciąg może być dowodem księgowym

Zgodnie ze stanowiskiem Komitetu Standardów Rachunkowości, aby stanowić podstawę ewidencji księgowej, wyciąg elektroniczny (podobnie jak inne dokumenty elektroniczne) musi spełniać wymogi formalne stawiane dowodom księgowym, zgodnie z art. 21 ustawy o rachunkowości – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Nowe prawo 2011: Zrównanie wysokości świadczenia chorobowego za okres pobytu w szpitalu

Od przyszłego roku świadczenie chorobowe dla pracownika – niezależnie od jego wieku – za okres pierwszych 33 dni w roku kalendarzowym wynosić będzie co najmniej 80% podstawy wymiaru zasiłku. Nawet, jeśli ubezpieczony w tym czasie przebywał w szpitalu. Stanie się tak za sprawą ustawy z dnia 22 października 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
zobacz więcej »


Wysokość stawek VAT w okresie przejściowym

Sejm, w dniu 29 października 2010 r., uchwalił zmiany do ustawy o VAT, zgodnie z którymi od początku 2011 r. stawki podatku VAT mają wzrosnąć o jeden punkt procentowy (z 7% na 8%, z 22% na 23%), a na niektóre produkty będzie obowiązywać 5% stawka VAT.
zobacz więcej »


BON w sprawie efektu zachęty

Wyjaśnienie w związku z artykułem Edyty Sieradzkiej „Dofinansowanie z PFRON przy ponownym zatrudnieniu” (Rzeczpospolita 12 listopada 2010 r.)
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-26 10:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.