.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Od 2015 roku duże zmiany w księgowości

Info Baza (2010-11-30), autor: Info Baza

Od 2015 roku duże zmiany w księgowości

Jak donosi „DGP”, w 2015 roku kształt sprawozdań ulegnie radykalnej zmianie. Będzie to wynikało z ostatecznych uregulowań nowego i Międzynarodowego Standardu Rachunkowości – Prezentacja Sprawozdań Finansowych.
zobacz więcej »


Zmiany stawek VAT w 2011 roku – jak się rozliczyć?

Prowadzę sklep meblowy i przeciętny czas realizacji zamówienia wynosi ok. 2 miesiące. W momencie podpisania zamówienia klient wpłaca zaliczkę w wysokości 25 proc. wartości zamówienia. Właśnie zacząłem przyjmować zamówienia, których realizacja przypada na początek przyszłego roku. Czy w związku ze zmianą stawek VAT powinienem kalkulować cenę uwzględniając do całości zamówienia nową wyższą stawkę?
zobacz więcej »


Zmiany w ustawie o rehabilitacji i ich konsekwencje dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Zielonej Górze (1 grudnia), Kielcach (3 grudnia), Olsztynie (6 grudnia), Gdańsku (7 grudnia), Lublinie (10 grudnia), Białymstoku (14 grudnia)
zobacz więcej »


Mniejszy zasiłek pogrzebowy, wyższe ulgi na przejazdy dla studentów i niewidomych, zamrożenie płac w budżetówce – ustawa okołobudżetowa ostatecznie przyjęta przez Sejm

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, od 1 marca 2011 roku wysokość zasiłku pogrzebowego będzie wynosiła 4 tys. zł. Zmiany wprowadza ustawa o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej. Na ostatnim posiedzeniu Sejm przegłosował poprawki, które zostały zgłoszone przez senatorów.
zobacz więcej »


Kto się boi Altmana

700 firmom, które zatrudniają niepełnosprawnych, wstrzymano dofinansowanie do ich pensji. PFRON ma wątpliwości, czy mają płynność finansową. Bez pewności nie zapłaci.
zobacz więcej »


Potrącenie z pensji za pakiety medyczne

Jak stwierdza ekspert współpracujący z Rzeczpospolitą, wydaje się, że przynajmniej na razie za sprawą uchwały NSA z maja tego roku, firmy będą musiały w wielu wypadkach naliczać zaliczki na PIT z tytułu korzystania z abonamentu medycznego.
zobacz więcej »


Jak zweryfikować niepotwierdzone salda

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, przepisy nie regulują kwestii, jak ma wyglądać dokumentacja świadcząca o przeprowadzeniu inwentaryzacji. Z inicjatywą potwierdzenia salda występuje wierzyciel. Nawet jeśli saldo jest zerowe, warto je potwierdzić, bo w ten sposób mamy zwrotną informację, że rozrachunki zostały uregulowane.
zobacz więcej »


Czy opłacając wcześniej składki można zmniejszyć obciążenie podatkowe w listopadzie i grudniu?

Składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy opłacam do dziesiątego dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni i w tej dacie księguje je w podatkowej książce przychodów i rozchodów. Czy mogę składki za listopad zapłacić pod koniec listopada, żeby zwiększyć koszty za ten miesiąc, a tym samym zmniejszyć dochód do opodatkowania i zapłacić mniejszą zaliczkę na podatek za listopad oraz za grudzień? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-30 12:14Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.