.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ustawa o rehabilitacji została opublikowana

Info Baza (2010-12-01), autor: Info Baza

Ustawa o rehabilitacji została opublikowana

W Dzienniku Ustaw nr 226 z 30 listopada 2010 r. została opublikowana Ustawa z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (poz. 1475).
zobacz więcej »


Nie będzie podwyżki VAT w 2011 roku? Sejmowa komisja odrzuciła rządowy projekt

Nie będzie podwyżki VAT od nowego roku? Sejm będzie dziś prawdopodobnie głosował rządowy projekt ustawy o finansach publicznych, który wprowadza podwyżkę. Ale za jego odrzuceniem – jednym głosem – opowiedziała się we wtorek sejmowa komisja finansów publicznych.
zobacz więcej »


Choroba pracownika: Jakie świadczenia wypłacić na przełomie roku

Pracownik zatrudniony u nas od kilku lat choruje od 17 listopada 2010 r. Wypłacimy mu wynagrodzenie za czas choroby za 33 dni, a następnie zasiłek chorobowy. Ze względu na rodzaj schorzenia będzie to długotrwała niezdolność do pracy, prawdopodobnie nieprzerwana aż do przyszłego roku. Czy od 1 stycznia 2011 r. mamy wypłacać pracownikowi wynagrodzenie za czas choroby przez 33 dni, a następnie zasiłek chorobowy? Czy należy na nowo ustalać podstawę wymiaru? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenia w Warszawie (6 grudnia 2010 r.) i Poznaniu (13 grudnia)
zobacz więcej »


Świadczenie rehabilitacyjne zamiast renty

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, nie zawsze długotrwała choroba pozwala na uzyskanie renty. Jeśli ZUS stwierdzi, że wnioskodawca będzie mógł wrócić do pracy po odbyciu rehabilitacji, może mu przyznać świadczenie rehabilitacyjne.
zobacz więcej »


CIT: Jak rozliczyć koszty procesu sądowego z pracownikiem?

Zdaniem fiskusa firma, która przegra spór sądowy z pracownikiem, nie może zaliczyć związanych z nim wydatków do kosztów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy sprawa była bardzo kontrowersyjna.
zobacz więcej »


Zasady ustalania stopy procentowej na ubezpieczenie wypadkowe

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, stopę procentową składki płatnicy ustalają samodzielnie, albo informację o jej wysokości otrzymują z ZUS.
zobacz więcej »


Czy po połączeniu spółkę nadal chroni interpretacja podatkowa?

Czy można skorzystać z indywidualnych wyjaśnień przepisów podatkowych wydanych poprzednikowi prawnemu. Przed takim dylematem stoją m.in. spółki, które uległy przekształceniu.
zobacz więcej »


Najwyższa podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe w grudniu 2010 r., styczniu i lutym 2011 r. dla niektórych grup ubezpieczonych

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 30 listopada 2010 r.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-01 13:16Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.