.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Emeryt na etacie nie otrzyma świadczenia

Info Baza (2010-12-02), autor: Info Baza

Emeryt na etacie nie otrzyma świadczenia

Nawet 30 tys. osób może stracić w przyszłym roku prawo do emerytury. Rząd liczy na oszczędności. Jak donosi Rzeczpospolita, posłowie z Sejmowej Komisji Finansów Publicznych zaakceptowali proponowane przez rząd zmiany ustawy emerytalnej.
zobacz więcej »


Prace nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych, w tym o stawkach VAT będą kontynuowane

Sejm odrzucił sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych, które mogło zablokować prace.  Na drodze rządowego projektu stanęła we wtorek komisja, w której pod nieobecność posłów PO przewagę nagle zyskała opozycja – i rekomendowała odrzucenie rządowego projektu.
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia w Poznaniu (13 grudnia 2010 r.), Warszawie (21 grudnia), Wrocławiu (13 stycznia 2011 r.) i Bydgoszczy (17 stycznia)
zobacz więcej »


Czy w 2011 r. będzie można wysyłać faktury e-mailem?

Z dniem 11 sierpnia 2010 r. weszła w życie dyrektywa Rady 2010/45/UE zmieniająca dyrektywę 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej w odniesieniu do przepisów dotyczących fakturowania. Z przepisów tych wynika, że faktury papierowe i elektroniczne powinny być traktowane jednakowo. Muszą jednocześnie odzwierciedlać faktyczne transakcje.
zobacz więcej »


Nowe prawo 2011: VAT od towarów przekazanych w ramach sprzedaży premiowej

Podatek od towarów i usług nie jest kosztem podatkowym. Tak wynika z art. 23 ust. 1 pkt 43 ustawy o pdof i art. 16 ust. 1 pkt 46 ustawy o pdop. Od zasady tej przewidziane są jednak wyjątki, które dotyczą zarówno podatku naliczonego, jak i należnego. Przy czym w przypadku podatku należnego ustawodawca pozwala na uznanie go za koszt uzyskania przychodów, gdy dotyczy on...
zobacz więcej »


Jakie składki za studenta na umowie o pracę?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, student zatrudniony na podstawie umowy o pracę podlega obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym, tj. emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu, a także ubezpieczeniu zdrowotnemu.
zobacz więcej »


PIT-11 można wysłać mailem

Jak donosi Rzeczpospolita, można trochę zaoszczędzić, wysyłając informacje roczne do pracowników za pomocą poczty elektronicznej. Prawidłowość takiego sposobu postępowania potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w nieprawomocnym wyroku z 22 października 2010 r., I SA/Po 486/10. Warunek to zachowanie wzoru deklaracji. 
zobacz więcej »


ZUS tnie emerytury osobom pracującym przed 1999 rokiem

Pracujący przed 1999 r. krócej niż 6 miesięcy nie mają ustalonego kapitału początkowego. Z powodu błędnej interpretacji przepisów ubezpieczeni otrzymają niższe emerytury. Prawnicy wskazują, że postępowanie ZUS dyskryminuje ubezpieczonych.
zobacz więcej »


VAT w 2011 roku: zmiany zasad refakturowania

Od nowego roku przybędzie usług, które nie będą mogły być przenoszone przez przedsiębiorców na faktycznych odbiorców ze zwolnieniem z VAT. To dlatego, że zwolnienie obejmujące te usługi zmienia charakter z przedmiotowego na przedmiotowo-podmiotowy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Spółka cywilna: Jak zakończyć współpracę, która przestała się układać?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, każdy wspólnik może, bez podawania przyczyn, wystąpić ze spółki cywilnej zawartej na czas nieoznaczony, wypowiadając swój udział na trzy miesiące naprzód na koniec roku obrachunkowego. Jeśli rok obrachunkowy kończy się 31 grudnia, to najpóźniejszym terminem wypowiedzenia jest 30 września roku poprzedzającego.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-02 13:18Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.