.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Deklaracje VAT na 2011 rok

Info Baza (2010-12-07), autor: Info Baza

Deklaracje VAT na 2011 rok

W projekcie rozporządzenia w  sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług minister finansów określił wzory formularzy, które przedsiębiorcy będą musieli składać do urzędów skarbowych po 1 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku

Szkolenia w Poznaniu (13 grudnia 2010 r.), Warszawie (21 grudnia), Wrocławiu (13 stycznia 2011 r.) i Bydgoszczy (17 stycznia)
zobacz więcej »


Kapitał (fundusz) własny w bilansie

Kapitały (fundusze) własne oznaczają własne źródło finansowania kontrolowanych przez jednostkę zasobów majątkowych o wiarygodnie określonej wartości, powstałych w wyniku przeszłych zdarzeń, które spowodują wpływ do jednostki korzyści ekonomicznych.
zobacz więcej »


Stawki karty podatkowej w 2011 roku

Obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 25 listopada 2010 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2011 r.
zobacz więcej »

Rewolucja w firmach. Równo traktuj współpracowników...

Uchwalona przez Sejm ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów w zakresie równego traktowania będzie oznaczać rewolucję w części polskich firm. Niektóre media wskazują, że ustawa zrówna prawa pracowników i współpracowników.
zobacz więcej »


Ważne terminy w księdze podatkowej

Podatnik, który prowadzi księgę samodzielnie bez prowadzenia dodatkowej ewidencji, musi dokonać zapisu dotyczącego zakupu materiałów podstawowych niezwłocznie po otrzymaniu tych materiałów, najpóźniej przed przekazaniem ich do magazynu, przerobu czy sprzedaży – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy w miejsce paragonu trzeba wystawić fakturę?

Kupujący w sklepach lub marketach często dopiero po pewnym czasie zwracają się do sprzedawcy o wystawienie faktury VAT. Jak długo mogą z tym zwlekać? Czy w każdej sytuacji trzeba spełnić ich żądanie?
zobacz więcej »


Ponowne ustalanie niepełnosprawności: Część osób niepełnosprawnych bez dokumentów

Zmiana przepisów od 1 stycznia 2010 r. spowodowała, że osoby niepełnosprawne mogą składać wniosek o ponowne ustalenie niepełnosprawności najwcześniej na 30 dni przed upływem ważności posiadanego orzeczenia. Ich wnioski często nie są załatwiane terminowo, co powoduje, że pozostają bez ważnego dokumentu.
zobacz więcej »


Świadczenia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych

Rodzice, którzy borykają się z trudnościami wychowywania dziecka niepełnosprawnego, mogą ubiegać się o różnego rodzaju wsparcie. Największy katalog świadczeń finansowych proponuje ustawa o świadczeniach rodzinnych. Część wymienionej tam pomocy przysługuje bez względu na dochód, jednak większość uzależniona jest od sytuacji materialnej rodziny.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-07 12:49Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.