.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowelizacja Kodeksu pracy z 24 września 2010 r.

Info Baza (2010-12-09), autor: Info Baza

Nowelizacja Kodeksu pracy z 24 września 2010 r.

W Dzienniku Ustaw nr 224  z 26 listopada 2010 r. na poz. 1459  została opublikowana Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw
zobacz więcej »


8 rzeczy, o których należy pamiętać w firmie w związku ze zmianami VAT

W styczniu czeka nas rewolucja w podatku VAT. Zmieniają się stawki, ale też kategorie produktów. O czym powinno się pamiętać w związku z tą zmianą.
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia w Poznaniu (13 grudnia 2010 r.), Warszawie (21 grudnia), Wrocławiu (14 stycznia 2011 r.) i Bydgoszczy (17 stycznia)
zobacz więcej »


Wypełnianie punktu 6 w sekcji B Formularza INF-O-PP

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w przypadku, gdy wszystkie pytania w Sekcji B w punkcie 5 formularza INF-O-PP zostaną zaznaczone na „nie”, nie ma obowiązku wypełniania punku 6.
zobacz więcej »


W Wigilię nie pracujemy

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia br. Biuro Obsługi Klienta firmy Info Baza nie będzie czynne. Prosimy o zgłaszanie zapytań dotyczących systemów Expert,  „ZPCHR|OR Pro” i naszych pozostałych aplikacji najpóźniej w czwartek 23 grudnia.


Zwolnienie lekarskie wystawione „do przodu”

Pracownica dostarczyła zwolnienie lekarskie wystawione w dniu 26 listopada 2010 r., na okres od 29 listopada do 7 grudnia 2010 r. Czy zwolnienie to jest wystawione prawidłowo? Zaznaczam, że poprzednie zwolnienie było do 28 listopada br.
zobacz więcej »


Program działania i plan kontroli PIP na 2011 r.

Planuje się, że w przyszłym roku inspektorzy PIP przeprowadzą ok. 88 tys. kontroli. 13 proc. spośród nich dotyczyć ma zadań koordynowanych centralnie, po ok. 30 proc. – badania skarg pracowniczych i zadań wynikających bezpośrednio z przepisów ustawowych – informuje strona internetowa Państwowej Inspekcji Pracy.
zobacz więcej »


Kwota przychodu odpowiadającej 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za III kwartał 2010 r. ogłoszonego do celów emerytalnych

Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 22 listopada 2010 r.
zobacz więcej »


Wysokość świadczenia rehabilitacyjnego w I kwartale 2011 r.

Obwieszczenie Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 22 listopada 2010 r. w sprawie wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przyjętej do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego w I kwartale 2011 r.
zobacz więcej »


Odpisy z zysku netto w bilansie

Generalnie podział lub pokrycie wyniku finansowego netto jednostek zobowiązanych do poddania badaniu rocznego sprawozdania finansowego może nastąpić po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego przez organ zatwierdzający, poprzedzonego wyrażeniem przez biegłego rewidenta opinii o tym sprawozdaniu bez zastrzeżeń lub z zastrzeżeniami. Podział lub pokrycie wyniku finansowego netto dokonany bez spełnienia tego warunku, jest nieważny z mocy prawa (art. 53 ust. 3 ustawy o rachunkowości).
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-09 12:54Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.