.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowa wersja (8.26) Systemu SODiR

Info Baza (2010-12-15), autor: Info Baza

Nowa wersja (8.26) Systemu SODiR

PFRON informuje, iż od 14 grudnia 2010 roku dostępna jest nowa wersja SODiR Off-line (8.26)
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia w Warszawie (21 grudnia 2010 r.), Wrocławiu (14 stycznia 2011 r.) i Bydgoszczy (17 stycznia)
zobacz więcej »


Skutki dostarczenia zwolnienia lekarskiego z opóźnieniem

Pracownik miał do 27 listopada zwolnienie lekarskie. Po tym dniu zadzwonił, że prawdopodobnie będzie miał dalej zwolnienie. Wynagrodzenia płatne mamy na 10 następnego miesiąca. W związku z brakiem informacji o dalszej chorobie dni 28 - 30 potraktowałam jako nieobecność usprawiedliwioną. 10 grudnia ten podwładny przyniósł zwolnienie lekarskie od 28 listopada. Co mam z nim dalej zrobić, skoro wynagrodzenie za listopad dostał przelewem na konto 9 grudnia? Czy muszę zrobić korektę? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jakie są zasady wykorzystania dnia wolnego na poszukiwanie pracy?

Pracownik jest w okresie wypowiedzenia (upłynie 31 grudnia) złożonego przez pracodawcę. 11 listopada przesłał do firmy e-mail tej treści: „Na 12 listopada poproszę wolne. Przysługuje mi trzy dni na szukanie pracy, ja chcę obecnie jeden”. Nie pojawił się w pracy 12 listopada, a od 15 jest na zwolnieniu lekarskim. Czy opisana sytuacja – samowolne skorzystanie z dni wolnych na poszukiwanie pracy – może być podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ocena sytuacji ekonomicznej pracodawców korzystających z dofinansowań SOD

Komunikat PFRON  z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie prawidłowości i kompletności dokumentacji niezbędnej do prawidłowej oceny sytuacji ekonomicznej przedsiębiorców.
zobacz więcej »


Wyższy VAT w 2011 roku podpisany przez Prezydenta

Wyższe stawki VAT czekają już tylko na publikację w Dzienniku Ustaw. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę podnoszącą od 1 stycznia stawki podatku od towarów i usług o 1 punkt procentowy.
zobacz więcej »


Stawki VAT w okresie przejściowym

Jak czytamy w Rzeczpospolitej art. 19 ustawy okołobudżetowej, która czeka na podpis Prezydenta zmienia przepisy ustawy VAT. Problematyczny jest nowy ust. 14e, który senatorowie wprowadzili do otrzymanej z Sejmu ustawy.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-15 14:16Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.