.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #


Kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w 2011 roku


Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 15 grudnia 2010 r. w sprawie kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w roku 2011 oraz przyjętej do jej ustalenia kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia.
zobacz więcej »


Jaki limit pomocy socjalnej dla pracownika zatrudnionego w kilku firmach?

Czy pracownik zatrudniony jednocześnie w kilku zakładach pracy i korzystający w nich ze świadczeń socjalnych z zfśs i funduszy związków zawodowych ma jeden limit 380 zł rocznie, czy w każdym zakładzie przysługuje mu zwolnienie w tej samej wysokości? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Modyfikacje w Systemie ZPCHR|OR Pro

Firma Info Baza informuje, że System ZPCHR|OR Pro został dostosowany do ostatnich wytycznych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Jakie składki o odszkodowania antykonkurencyjnego?

Byłem zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Z końcem ubiegłego roku zostałem zwolniony. Jednocześnie została ze mną zawarta umowa o zakazie konkurencji, z której przez sześć miesięcy otrzymywałem odszkodowanie. Od wręczonego mi wypowiedzenia odwołałem się do sądu, a ten przywrócił mnie do pracy. Firma wystąpiła do mnie o składki w części finansowanej z moich środków od otrzymywanego odszkodowania antykonkurencyjnego. Czy w takiej sytuacji pracodawca od kwoty wypłacanego odszkodowania powinien naliczyć składki i czy żądanie jest zasadne? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nie każda kasa fiskalna zaakceptuje nowy VAT

Wyższa stawka podatku VAT nadchodzi, a im bliżej do 1 stycznia, tym więcej pojawia się problemów. Okazuje się, że nie każda kasa fiskalna da się do nowego VAT-u przekonać – czyli przestawić na nowe stawki. W przypadku starszych modeli konieczna może być wymiana. Fiskus dopłacać do tej operacji nie zamierza.
zobacz więcej »


Rozliczenie zakupu kasy fiskalnej: Nie warto kupować najtańszych urządzeń

Przedsiębiorcy, którzy utracą zwolnienie z obowiązku posiadania kasy, nie powinni się obawiać kosztów ich zakupu. Dlatego że wydatki te w znacznej części odzyskają, płacąc niższe podatki.
zobacz więcej »


Firma, która otrzymała PIT-2, pobiera niższy podatek

Jak rozliczyć pracownika, który pracuje do połowy miesiąca u jednego pracodawcy, a od połowy u innego? Czy obaj pracodawcy potrącają ulgę podatkową (46,33 zł), czy może tylko pierwszy z nich? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dokumenty dla ZUS: Darmowy profil zastąpi e-podpis

W przyszłym roku płatnicy zatrudniający do pięciu pracowników będą mogli przesyłać do ZUS dokumenty przez Internet. Umożliwi im to założenie profilu na rządowej platformie ePUAP. Osoby przesyłające drogą elektroniczną wnioski np. do ZUS nie będą musiały korzystać z płatnego kwalifikowanego podpisu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wyższe ulgi komunikacyjne dla osób niewidomych od 2011 r.

Prezydent RP, Bronisław Komorowski podpisał 13 grudnia ustawę z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej. Ustawa tzw. okołobudżetowa wprowadza od 2011 r. m.in. wyższe ulgi dla osób niewidomych na przejazdy pociągami i autobusami.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-17 12:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.