.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe wzory informacji INF-1, INF-2, INF-Z

Info Baza (2010-12-22), autor: Info Baza

Nowe wzory informacji INF-1, INF-2, INF-Z

MPiPS opublikowało projekt rozporządzenia  Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia wzorów miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych (z dnia 15 grudnia 2010 roku) oraz trzy załączniki.
zobacz więcej »


Zmiany w ustawie o podatku VAT od 1 stycznia 2011 roku oraz aktualne orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, Sądów Administracyjnych, a także organów administracji podatkowej

Szkolenie w Warszawie w dniu 21 stycznia 2011 roku
zobacz więcej »


Jak rozliczyć imprezę wigilijną?

Mam pytanie dotyczące opodatkowania imprezy wigilijnej, organizowanej w lokalu. Do tej pory widywałam interpretacje, że nie można dokładnie wyliczyć, ile kto zjadł, i opodatkować szacunkowego przychodu pracownika, więc nie opodatkowujemy. Tymczasem ostatnio przeważają interpretacje, że koszt imprezy dzielimy przez liczbę osób, którym świadczenie zostało przedstawione do dyspozycji i obciążamy podatkiem każdego uczestnika. Proszę o informację, czy faktycznie tak jest? – zwraca się z prośbą czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT na usługi edukacyjne w 2011 roku

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, dotychczas zwolnione z VAT było świadczenie usług edukacyjnych mieszczących się w grupowaniu PKWiU 80. Od 2011 roku zwolnienie ulegnie znacznemu zawężeniu.
zobacz więcej »


Dotychczasowe deklaracje VAT będą obowiązywać do lipca 2011 roku

Tak wynika z projektu rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług (z 25 listopada 2010 r.).
zobacz więcej »


Refundacja podwyższonych kosztów w 2011 roku

MPiPS opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwrotu dodatkowych kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych (z dnia 15 grudnia 2010 roku).
zobacz więcej »


Różnice kursowe nie powstają w ciągu jednego dnia

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, nie osiągamy przychodów, jeśli w dniu otrzymania waluty obcej regulujemy tymi pieniędzmi swoje zobowiązania. Tak orzekł w swoim wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Orzeczenie było wynikiem zaskarżenia niekorzystnej interpretacji podatkowej wydanej przez dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (IP-PB3-423-603/08-2/AG).
zobacz więcej »


Działalność gospodarcza: Mimo wcześniejszego ustania ubezpieczenie chorobowe może trwać dalej

Prowadzący działalność, który nie wiedział, że nie jest już objęty ubezpieczeniem, może dostać zasiłek z ZUS. Warunek: za kolejne miesiące odprowadzał składki i złożył odpowiedni wniosek, który został rozpatrzony pozytywnie.
zobacz więcej »


Czy wydanie mieszkania w 2010 roku pozwala zastosować 7% VAT?

Podwyżka stawki o 1% dla nabywców domów i mieszkań może oznaczać dopłatę kilku tysięcy złotych. Sposobem jej uniknięcie jest odbiór nieruchomości w tym roku, nawet gdy zapłata nastąpi w przyszłym.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-22 12:14Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.