.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Obliczanie wymiaru czasu pracy w 2011 roku

Info Baza (2010-12-23), autor: Info Baza

Obliczanie wymiaru czasu pracy w 2011 roku

Od 1 stycznia 2011 r. wejdą w życie nowe zasady ustalania wymiaru czasu pracy. Dniem świątecznym wolnym od pracy będzie od przyszłego roku, oprócz dotychczas obowiązujących świąt, także święto Trzech Króli, przypadające 6 stycznia. Natomiast po zmianach w Kodeksie pracy pracodawcy nie będą już mieli obowiązku oddawania dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.
zobacz więcej »


Zatrudnianie i dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych w 2011 r.

Jedną z najczęściej nowelizowanych ustaw w obecnym systemie prawnym jest ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Określa ona zarówno obowiązki przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, jak i tych, którzy takich pracowników nie zatrudniają. W 2011 r. pracodawców czekają kolejne istotne zmiany dotyczące m.in. zasad regulujących system dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych, czy też rozliczania środków przekazywanych na ZFRON. Likwidacji ulegną również niektóre zwolnienia przysługujące do tej pory zakładom pracy chronionej.
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia we Wrocławiu (13 stycznia 2011 roku), Bydgoszczy (17 stycznia), Warszawie (24 stycznia)
zobacz więcej »

 
Praca na świadczeniu przedemerytalnym – nowe zasady

Szykują się zmiany w sposobie rozliczania dochodów osób pobierających świadczenia przedemerytalne. Nowelizacja ustawy o tych świadczeniach została właśnie skierowana do podpisu prezydenta – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Emeryci wysadzeni z etatu

Jak donosi Gazeta Wyborcza, posłowie uchwalili ustawę uderzającą w pracujących emerytów, mimo że pierwszy prezes Sądu Najwyższego uważa, że narusza ona „wszelkie możliwe zasady prawa ubezpieczeniowego” i Konstytucję.
zobacz więcej »


Wyposażenie stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej w 2011 roku

MPiPS opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej (z dnia 15 grudnia 2010 roku).
zobacz więcej »


Obowiązkowe wpłaty na PFRON w 2011 roku: Nowe wzory deklaracji

MPiPS opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na ten Fundusz (z dnia 16 grudnia 2010 r.)
zobacz więcej »


Nowe zasady zatrudniania artystów

Stały angaż będą mogli uzyskać artyści, którzy przepracują co najmniej 15 sezonów. Jak donosi Rzeczpospolita, 22 grudnia przyjął Rząd projekt ustawy o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw.
zobacz więcej »


Nagroda roczna zawsze oskładkowana

Od trzynastki zawsze odprowadzamy należności do ZUS. Nawet gdy wypłacamy ją osobie na urlopie rodzicielskim czy byłemu podwładnemu.
zobacz więcej »


Niepoprawne informacje o zatrudnieniu mogą firmę sporo kosztować

Szef, który wydał wadliwe świadectwo pracy, musi zwrócić ZUS kwoty nienależnie pobranych a zawyżonych świadczeń uzyskanych przez podwładnego wskutek błędnego poświadczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-12-23 11:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.