.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi


Szkolenia w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Gdańsku
zobacz więcej »


Nowe prawo 2011: Odliczenie VAT od zakupu samochodów oraz paliwa

Do końca 2010 r. podatnicy VAT mieli prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego przy zakupie pojazdów samochodowych z tzw. kratką oraz paliwa do ich napędu. Chodzi o pojazdy samochodowe, inne niż osobowe, o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg. Jednak od początku 2011 r. prawo to zostało ograniczone.
zobacz więcej »


Nowe prawo 2011: Minimalna podstawa wymiaru „chorobówki”

Wysokość świadczeń chorobowych w głównej mierze uzależniona jest od uzyskanych przez ubezpieczonego przychodów, od których zostały opłacone składki na ubezpieczenie chorobowe. Przy czym dla pracowników przewidziano gwarantowane minimum podstawy wymiaru zasiłku, ustalane w oparciu o kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wzrost od 1 stycznia 2011 r. najniższej pensji pracowniczej może więc wpłynąć na zwiększenie wysokości świadczeń chorobowych dla tej grupy ubezpieczonych.
zobacz więcej »


Zaokrąglanie wynagrodzeń

Nie ma prawnej zasady zaokrąglania wynagrodzeń. Wiadomo jednak, że niektóre z nich trzeba przeliczać od razu w całości, bez podziału na poszczególne etapy.
zobacz więcej »


Wyższy zasiłek chorobowy dla pięćdziesięciolatków

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, od nowego roku pracownicy w wieku 50+ za pobyt w szpitalu otrzymają świadczenie chorobowe nie w wysokości 70, lecz 80 proc. podstawy wymiaru. Tak będzie od 15 do 33 dnia niezdolności do pracy w roku kalendarzowym.
zobacz więcej »


Zmiana przeznaczenia samochodu a podatek VAT

Czy w związku z nadchodzącą zmianą warunków korzystania i odliczania VAT od zakupu paliwa od samochodów z homologacją ciężarową można będzie okresowo  zmienić przeznaczenie pojazdu z ciężarowego na osobowy, usuwając kratkę i otrzymując odpowiednią homologację bez konieczności korekty/zwrotu raz już odliczonego VAT w 2009 roku – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


System e-zwolnień lekarskich: Pracodawca nie będzie rozliczał chorego w ZUS

Jak donosi Rzeczpospolita, system e-zwolnień lekarskich, który ruszy w przyszłym roku, ma umożliwić kontrolę nawet najkrótszych zwolnień. Oznacza to oszczędności nie tylko dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ale i dla pracodawców.
zobacz więcej »


Kiedy opłaca się obniżyć amortyzację

Przedsiębiorca, który ma nierozliczoną stratę z lat ubiegłych, powinien rozważyć, czy nie warto zmniejszyć stawek amortyzacyjnych. Dzięki temu może przesunąć ujęcie części kosztów na kolejne lata – radzi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-07 12:53Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.