.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dopłata z PFRON tylko za jeden etat

Dziennik Gazeta Prawna (2011-01-12), autor: Łukasz Guza, oprac.: GR

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, firmy nie będą już zatrudniać jednej osoby na kilka etatów, tylko po to, aby otrzymać pomoc z PFRON. Tak wynika z ustawy z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Przepisy te obowiązują od 1 stycznia 2011 r.

W przypadku gdy osoba niepełnosprawna jest zatrudniona u więcej niż jednego pracodawcy w wymiarze nieprzekraczającym ogółem pełnego wymiaru czasu pracy, miesięczne dofinansowanie przyznaje się na tę osobę pracodawcom, u których jest ona zatrudniona, w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy tej osoby.

W przypadku zatrudnienia w wymiarze czasu pracy przekraczającym ogółem pełny wymiar czasu pracy dofinansowanie przyznaje się na tę osobę w wysokości nieprzekraczającej kwoty miesięcznego dofinansowania przyznawanego na osobę zatrudnioną w pełnym wymiarze czasu pracy. Dofinansowanie w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy tej osoby w pierwszej kolejności przyznaje się pracodawcy, który wcześniej ją zatrudnił.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 12 stycznia 2011 r.Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi
Szkolenia w Katowicach (27 stycznia 2011 r.), Wrocławiu (28 stycznia), Poznaniu (31 stycznia), Bydgoszczy (1 lutego), Warszawie (4 lutego), Rzeszowie (7 lutego), Krakowie (8 lutego), Łodzi (11 lutego), Olsztynie (14 lutego), Gdańsku (15 lutego)
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-13 11:00Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.