.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wybór formy wpłacania zaliczki na podatek w 2011 r.

Info Baza (2011-01-17), autor: Info Baza

Wybór formy wpłacania zaliczki na podatek w 2011 r.

Generalnie zaliczki na podatek dochodowy przedsiębiorcy opłacają co miesiąc. Przy czym ustawodawca daje możliwość wpłacania ich co kwartał, czyli co trzy miesiące. Uiszczanie zaliczek za okresy kwartalne pozwala na dłuższe dysponowanie pieniędzmi, które należą się fiskusowi. Warto zatem rozważyć wybór tej formy wpłacania zaliczek.
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku VAT w 2011 roku po nowelizacji ustawy, w świetle nowych rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich wyjaśnień Ministerstwa Finansów

Szkolenia w Warszawie (25 stycznia 2011 r.) i Poznaniu (7 lutego)
zobacz więcej »


Konsekwencje zmiany minimalnego wynagrodzenia

Minimalne wynagrodzenie za pracę ma duży wpływ na wysokość wielu świadczeń pracowniczych. Jest też istotnym wskaźnikiem przy ustalaniu podstawy wymiaru składek ZUS czy niektórych zasiłków z ubezpieczenia społecznego. Dlatego zmiana jego wysokości pociąga za sobą konsekwencje w zakresie tych świadczeń, dla których podstawę stanowi minimalne wynagrodzenie za pracę.
zobacz więcej »


Nowe stawki VAT – przedsiębiorcy nie mogą się połapać

1 stycznia, gdy zaczęły obowiązywać nowe stawki VAT, życie małych przedsiębiorców stanęło na głowie. – Przepisy są nie jasne. Nie wiemy, ile „nałożyć” na rogala – mówią piekarze. – Suchego rogala. Bo podobno inaczej ma być opodatkowany rogal z dżemem...
zobacz więcej »


Jak rozliczyć prywatną podróż służbowym autem?

Pracodawcy którzy oddają zatrudnionym służbowy samochód do prywatnego użytku, mają problem z rozliczeniem podatku. Z ustawy o PIT wynika, że jest to przychód zatrudnionego. Firma musi doliczyć jego wartość do pensji i odprowadzić zaliczkę na podatek. Kłopot polega na tym, że przepisy nie mówią, jak ten przychód obliczyć, a  Ministerstwo Finansów odwleka przedstawienie szczegółowych wyjaśnień – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wysłanie PIT-11 mailem tylko z podpisem kwalifikowalnym

Jak informuje w Rzeczpospolitej Wiesława Drożdż z Ministerstwa Finansów, płatnicy mogą wysłać PIT-11 za 2010 r. e-mailem tylko z podpisem kwalifikowanym. Muszą być nim opatrzone zarówno druki przesyłane do urzędu skarbowego jak i pracownikom.
zobacz więcej »


Obroń swoją emeryturę

Spot reklamowy, billboardy i ogłoszenia w prasie pojawią się już od poniedziałku w ramach akcji przygotowanej przez Izbę Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych. Kampania ma przekonać Polaków, że rządowe propozycje nie są dla nich korzystne – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Opodatkowanie szkoleń BHP podatkiem VAT

Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów z 14 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


CIT: Przepisy przejściowe mogą być podatkową pułapką dla nowych spółek kapitałowych

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w ostatniej nowelizacji ustawy o podatkach dochodowych z 25 listopada 2010 r. (Dz.U. 2010 nr 226 poz. 1478) ustawodawca wrócił do starego brzmienia przepisów przejściowych.
zobacz więcej »


Wyższe limity zarobków dla osób z rentą socjalną

Niepełnosprawni apelują do premiera o podniesienie limitu zarobków, jakie mogą osiągać osoby, które stały się niepełnosprawne w młodym wieku, jeszcze przed wejściem na rynek pracy. Obecnie przepisy pozwalają im zarobić maksymalnie 961 zł brutto miesięcznie. Gdy przekroczą tę sumę, ZUS zawiesi im świadczenie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-17 11:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.