.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak należy udokumentować skierowanie na turnus rehabilitacyjny?

Dziennik Gazeta Prawna (2011-01-20), autor: Krzysztof Chyba, oprac.: GR

Jeden z naszych pracowników, który jest osobą niepełnosprawną (umiarkowany stopień niepełnosprawności), otrzymał skierowanie na turnus rehabilitacyjny. Z powodu własnego zaniedbania wniosek ten przedstawił nam dopiero w piątek (14.01.2011 r.), podczas gdy jego turnus rozpoczynał się w poniedziałek (17.01.2011 r.). Czy możemy odmówić udzielenia pracownikowi zwolnienia? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
 
Jak wyjaśnia „DGP”, pracodawca nie może odmówić udzielenia pracownikowi zwolnienia w ramach turnusu rehabilitacyjnego. Do obowiązków przełożonego należy udzielenie pracownikowi zwolnienia na podstawie prawidłowo wypełnionego wniosku od lekarza. Na taki turnus rehabilitacyjny osoba niepełnosprawna może wyjechać nie częściej niż raz w roku, na maksymalnie 21 dni roboczych.
 
Dni wolne na turnus oraz urlop dodatkowy niepełnosprawnego nie mogą łącznie przekroczyć 21 dni roboczych w roku kalendarzowym. Zwolnienie na udział w turnusie rehabilitacyjnym jest odpłatne. Pracownikowi niepełnosprawnemu przysługuje za ten czas wynagrodzenie obliczane jak ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy.
 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 20 stycznia 2011 r.


dodano: 2011-01-21 11:14Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.