.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Powiaty przeciwko dublowaniu systemów orzekania o niepełnosprawności

Rzeczpospolita (2011-01-25), autor: Anna Cieślak-Wróblewska, oprac.: GR

Władze lokalne chcą zmian w przepisach, które generują zbędne wydatki. Ich lista jest długa. Jak donosi Rzeczpospolita zestawienie, liczące kilkadziesiąt pozycji, przedstawił Związek Powiatów Polskich. Lista wraz z propozycjami zwiększenia dochodów trafiła do resortu finansów.

– Mamy w mieście 80 przedszkoli, każde z nich musi mieć główną księgową. Każde musi oddzielnie sporządzać plany finansowe i sprawozdania budżetowe. To ogromna praca i dodatkowe koszty – mówi w „Rz” Danuta Kamińska, skarbnik Katowic.

– Bezsensowny jest też przepis, który nakazuje zatrudnianie jednego pracownika socjalnego w przeliczeniu na 2 tys. mieszkańców – zauważa Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich. – Nie jest brana pod uwagę rzeczywista sytuacja w danej gminie czy mieście. I tam, gdzie bezrobocie jest małe, pracownicy socjalni de facto nie mają co robić. – Zupełnym absurdem jest tzw. równanie wynagrodzeń nauczycieli do średniej – podkreśla Porawski.

– Powiaty muszą prowadzić zespół ds. orzekania o niepełnosprawności, dzięki którym osoby potrzebujące uzyskują dostęp do świadczeń z PFRON. Za to ZUS orzeka o niepełnosprawności do celów rentowych. To niepotrzebne dublowanie zadań – uważa Dariusz Woźniak, skarbnik powiatu świeckiego.


Więcej w Rzeczpospolitej z 25 stycznia 2011 r.


Przeczytaj pełną treść opracowania Związku Powiatów Polskich »
dodano: 2011-01-26 10:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.