.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy pełnomocnictwo UPL-1 trzeba dołączyć do każdego PIT-11?

Rzeczpospolita (2011-01-31), autor: Katarzyna Jędrzejewska, oprac.: ZS

Pracuję w biurze rachunkowym. Obsługujemy dużo firm z pracownikami. W zasadzie Informacje PIT-11 są rozsyłane do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. Czy do każdego urzędu musimy najpierw wysłać UPL-1? Czy to upoważnienie ma być od firmy zatrudniającej, czy od każdego pracownika – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.

Jak odpowiada ekspert dziennika, wysyłanie pełnomocnictwa do każdego urzędu nie jest konieczne. Stanowisko to potwierdza również odpowiedź, którą „Rz” otrzymała z Ministerstwa Finansów. Czytamy w niej:

„pełnomocnictwo płatnika do podpisywania i składania deklaracji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej powinno być złożone do naczelnika urzędu skarbowego właściwego w sprawach ewidencji podatników i płatników dla płatnika. Pełnomocnictwo to nie jest składane do naczelników urzędów skarbowych, do których są przesyłane w formie elektronicznej deklaracje PIT-11. Pełnomocnictwo uprawnia do złożenia w formie elektronicznej wszystkich deklaracji PIT- u, które powinien złożyć płatnik; nie jest wymagane składanie pełnomocnictwa do każdej deklaracji”.

Jak wyjaśnia MF, od 1 stycznia 2011 r. pełnomocnictwa UPL-1oraz zawiadomienia o odwołaniu pełnomocnictwa OPL-1 mają wyłącznie zastosowanie do deklaracji składanych w formie elektronicznej z podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.


Więcej w Rzeczpospolitej z 31 stycznia 2011 r.


dodano: 2011-02-02 10:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.