.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nie wszyscy emeryci muszą rozwiązać umowę o pracę

Info Baza (2011-02-07), autor: Info Baza

Nie wszyscy emeryci muszą rozwiązać umowę o pracę

Jak informuje ZUS, obowiązek rozwiązania stosunku pracy z dotychczasowym pracodawcą w celu kontynuowania pobierania emerytury, dotyczy tylko tych osób, które przed 1 stycznia 2011 roku przeszły na emeryturę bez rozwiązania umowy o pracę. Zgodnie z ustawą z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw –  osoby te mają czas na rozwiązanie takiego stosunku pracy do końca września 2011 r.
zobacz więcej »


Utrudnienia w pracy w nowej wersji Systemu SODiR Offline (8.34)

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż trwają prace nad usunięciem utrudnień związanych z wysyłką dokumentów importowanych z aplikacji SODiR Offline w wersji 8.34.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi

Szkolenia w Krakowie (8 lutego), Łodzi (11 lutego), Olsztynie (14 lutego), Gdańsku (15 lutego)
zobacz więcej »


Informacja dla ZUS o zarobkach emerytów i rencistów w 2010 r.

Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 4 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


Oświadczenia, deklaracje i informacje: PIT-2, PIT-2A, PIT-3, PIT-12, PIT-4R, PIT-6, PIT-6L, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1, IFT-1R na 2011 rok

W Dzienniku Ustaw nr 25 (poz. 131) z 4 lutego 2011 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 stycznia 2011 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
zobacz więcej »


Rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę

Zarówno rozwiązanie, jak i wygaśnięcie umowy o pracę powoduje zakończenie jej obowiązywania. Ponieważ skutek prawny w postaci ustania zatrudnienia jest taki sam w obu przypadkach, pojęcie rozwiązania umowy i jej wygaśnięcia bywa mylone. Rozróżnienie między nimi jest jednak istotne dla prawidłowego ustalenia trybu zakończenia zatrudnienia i wypełnienia świadectwa pracy.
zobacz więcej »

Nowe prawo 2011 – Zmiany w CIT: aporty i udziały

Nowelizacją ustawy o CIT, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2011 r., ustawodawca wprowadził modyfikacje m.in. w zakresie sprzedaży składników majątku stanowiących wkład od spółki osobowej. Zmienione zostały również m.in. zasady wyceny aportu w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, a także wymiany udziałów.
zobacz więcej »


Zlecenie zadań podmiotowi zewnętrznemu może wiązać się z dodatkowymi składkami ZUS

Pracodawcy w celu obniżenia kosztów przekazują często zadania realizowane przez własną  kadrę firmom zewnętrznym. Jeśli jednak zadania te są wykonywane w ramach umowy cywilnoprawnej wiąże się to z koniecznością opłacenia składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Odliczenie VAT od paliwa: zaświadczenie, że samochód jest ciężarowy

Wykorzystujemy w firmie samochód o masie nieprzekraczającej 3,5 tony. Ma on jednak konstrukcyjnie oddzielne kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków. Mamy potwierdzające to zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów. Czy po zmianie przepisów możemy odliczyć VAT przy zakupach benzyny, czy też trzeba ponownie przeprowadzić badanie? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Policjanci stracą ochronę, celnicy z niższą emeryturą

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, niekorzystne dla służb mundurowych przepisy mają wejść w życie już w połowie tego roku. Obejmą także tych funkcjonariuszy, którzy już teraz przebywają na długotrwałych zwolnieniach lekarskich.
zobacz więcej »


Rencista nie uzyska statusu bezrobotnego w PUP

Nawet najniższa renta wyklucza uzyskanie statusu bezrobotnego. Zrzeczenie się jej nic nie zmieni. Osoba, która nabyła prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, nie może uzyskać statusu bezrobotnego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Głuchoślepota – nowa kategoria niepełnosprawności

Będzie wprowadzona nowa kategoria niepełnosprawności – głuchoślepota – poinformował wiceminister pracy i polityki społecznej Jarosław Duda. To odpowiedź na postulaty środowiska osób z niepełnosprawnością.
zobacz więcej »


Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni

3 lutego 2011 roku w Biurze Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie inauguracyjne Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni (FDC).
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-07 08:56Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.