.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Sporządzamy informację PIT-11 za 2010 r.

Info Baza (2011-02-11), autor: Info Baza

Sporządzamy informację PIT-11 za 2010 r.

Przewodnik Gazety Podatkowej z 10 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


Dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych w 2011 r.: Ustalenie przeciętnego zatrudnienia

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, przeciętne zatrudnienie w miesiącu ustala się przy zastosowaniu metody arytmetycznej, dodając stany zatrudnienia (w etatach) w poszczególnych dniach pracy w danym miesiącu, łącznie z przypadającymi w tym czasie niedzielami, świętami oraz dniami wolnymi od pracy (przyjmuje się dla tych dni stan zatrudnienia z dnia poprzedniego lub następnego, jeśli miesiąc rozpoczyna się dniem wolnym od pracy) i otrzymaną sumę dzieląc przez liczbę dni kalendarzowych miesiąca sprawozdawczego.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi

Szkolenia w Olsztynie (14 lutego), Gdańsku (15 lutego)
zobacz więcej »


Emerytury i renty w 2011 r. wzrosną o 3,1 proc.

Płace w 2010 r. wzrosły realnie o 1,5 proc. – podał GUS. A to oznacza, że emeryci i renciści dostaną w marcu podwyżkę o 3,1 proc., a nie, jak zakładał rząd o 2,7 proc. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


MF: turnusy rehabilitacyjne bez VAT

Turnusy rehabilitacyjne zostaną zwolnione z VAT. Do końca lutego minister finansów wyda rozporządzenie w tej sprawie - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa administracji podatkowej, Wiesława Dróżdż.
zobacz więcej »


Jak wystąpić o sprostowanie świadectwa pracy?

W związku z rozwiązaniem stosunku pracy pracodawca wydał mi świadectwo pracy. Uważam jednak, że świadectwo zawiera nieprawdziwe informacje. W jaki sposób mogę wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o jego sprostowanie? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy żona tylko pomaga w firmie, a kiedy jest już współpracownikiem

Małżonek może wykonywać czynności w firmie współmałżonka. Składek nie płaci się za niego tylko wtedy, gdy robi to incydentalnie, ale sytuacja wygląda inaczej, gdy pracę wykonuje na stałe – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy obrotówki można przechowywać na płycie CD

Firma co miesiąc sporządza zestawienie obrotów i sald tzw. obrotówki. – Czy musimy robić wydruki obrotówki, czy wystarczy, że dane finansowe są zapisane na CD? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


ZUS nie wyda zaświadczenia z urzędu

Osoba, która potrzebuje oficjalnego potwierdzenia, że nie zalega w opłacaniu składek, musi o nie sama wystąpić. Będzie na nie czekała maksymalnie siedem dni.
zobacz więcej »


Czy ulgę prorodzinną odliczy rodzic niepełnosprawnego dwudziestopięciolatka

Podatnicy wychowują niepełnosprawnego syna, który w czerwcu 2010 r. ukończył 25 lat. Czy rodzice tracą prawo do odliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym ulgi prorodzinnej za cały ubiegły rok? – pyta Dziennika Gazeta Prawna.           
zobacz więcej »


Rozliczenie PIT online może rodzić problemy podczas ubiegania się o kredyt

Rozliczenie roczne przez Internet bez użycia tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego jest coraz bardziej popularne. Nie ma wątpliwości, że wywołuje identyczne skutki prawne jak zeznania na piśmie. Jednak pojawiają się problemy podczas ubiegania się o kredyt – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-11 12:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.