.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowelizacja Kodeksu pracy z 5 stycznia 2011 r.

Info Baza (2011-02-21), autor: Info Baza

Nowelizacja Kodeksu pracy z 5 stycznia 2011 r.

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 36 z 18 lutego 2011 r. na pozycji 181.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w: Warszawie (28 lutego 2011 r.), Poznaniu (2 marca), Bydgoszczy (3 marca), Rzeszowie (7 marca), Krakowie (8 marca), Sosnowcu (14 marca), Wrocławiu (15 marca), Olsztynie (21 marca), Gdańsku (22 marca), Łodzi (28 marca)
zobacz więcej »


Wykorzystanie zaległego i bieżącego urlopu w okresie wypowiedzenia

Pracownik otrzymał miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę. Ma do wykorzystania zarówno urlop zaległy, jak i bieżący. Czy musi oba te urlopy wykorzystać w okresie wypowiedzenia, czy też pracodawca może mu wypłacić w zamian ekwiwalent pieniężny?
zobacz więcej »


Jak rozliczyć sprzedaż środka trwałego?

Nie zawsze sprzedaż środka trwałego generuje przychód z działalności gospodarczej. Czasami stanowi przychód z innego źródła niż działalność gospodarcza, a czasami jest neutralna podatkowo. Wszystko zależy od charakteru zbywanego składnika majątku oraz daty jego sprzedaży.
zobacz więcej »


Czy niepełnosprawnych emerytów wlicza się do stanu zatrudnienia

Czy pracowników niepełnosprawnych w stopniu lekkim lub umiarkowanym z ustalonym prawem do emerytury, za których nie będzie przysługiwało dofinansowanie z PFRON, będzie można nadal wliczać do wskaźników zatrudnienia ogółem i niepełnosprawnych? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece wpłynie na zabezpieczenie kredytów hipotecznych

Jak donosi Rzeczpospolita nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece wprowadza do polskiego prawa nową instytucję, rozporządzenie opróżnionym miejscem hipotecznym.
zobacz więcej »


Opłaty za korzystanie ze środowiska: Które urzędy marszałkowskie najsurowiej karzą za opóźnienia w złożeniu sprawozdań rocznych

Przedsiębiorcy, którzy prowadząc działalność gospodarczą, „produkują” odpady muszą corocznie składać urzędom marszałkowskim sprawozdania o wytworzonych odpadach. Każdemu, kto nie złoży sprawozdania lub złoży je po terminie, grozi 10 tys. zł kary. I nie ma znaczenia, czy spóźnienie było kilkumiesięczne, czy jednodniowe – czytamy w Pulsie Biznesu.
zobacz więcej »


VAT od usług eksploatacyjnych: Umowy powinny być precyzyjnie dopracowane
zobacz więcej »


Drogi prezent dla klienta trzeba zgłosić na formularzu PIT-8C

Jak informuje Rzeczpospolita, o upominkach powyżej 200 zł wręczanych w zeszłym roku kontrahentom trzeba poinformować urząd skarbowy w składanym do końca lutego PIT-8C. Obdarowani uzyskują bowiem z tego tytułu przychód, który muszą potem wykazać w swoim zeznaniu i opodatkować.
zobacz więcej »


OFE nadal walczą o klientów

W cieniu dyskusji o zmianach w systemie emerytalnym akwizytorzy funduszy nadal ostro walczą o zdobycie nowych klientów.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-21 12:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.