.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ekwiwalenty, diety i świadczenia w naturze dla pracowników

Info Baza (2011-03-07), autor: Info Baza

Ekwiwalenty, diety i świadczenia w naturze dla pracowników

Wynagrodzenie pracownika nie ogranicza się jedynie do pensji zasadniczej i dodatkowych świadczeń o charakterze typowo wynagrodzeniowym. Na uposażenie pracownika składają się ponadto różne świadczenia o charakterze pozapłacowym oraz ekwiwalenty. Nie mają one na celu zapłaty za wykonaną pracę, jednak w wielu wypadkach uzupełniają wynagrodzenie zasadnicze należne pracownikowi.
zobacz więcej »


Nowa wersja aplikacji SODiR off-line 8.43

Jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, od 1 marca 2011 r. dostępna jest nowa wersja SODiR Off-line 8.43.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot
zobacz więcej »


Doposażenie stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej

Pracodawca będzie mógł otrzymać zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej do potrzeb wynikających z jej stanu zdrowia, jeśli inspekcja pracy potwierdzi, że spełnia ono wymogi bhp. Firmy nie będą musiały natomiast przedstawiać już zaświadczenia z banku o zdolności kredytowej –  czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zestawienie danych o ilości i rodzajach odpadów trzeba złożyć do 15 marca br.

Prowadzimy zakład przemysłowo-produkcyjny. W ramach działalności wytwarzane są odpady. Na kim spoczywa obowiązek złożenia zestawienia danych o ilości i rodzajach odpadów? W jakim terminie należy tego dokonać w tym roku?
zobacz więcej »


Obniżanie wpłat na PFRON od 1 stycznia 2011 r.

Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 4 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Komentarz POPON w sprawie komunikatu PFRON z dnia 4 marca br. dotyczącego obniżania wpłat na PFRON

Jak czytamy w materiale Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, w komunikacie PFRON stwierdzono: „Zgodnie z dyspozycją art. 22 ust. 1 pkt 2 i art. 28 ust. 1 pkt 1 lit. b zwykłe zaświadczenie lekarskie nie daje podstawy do zaliczenia pracownika do osób niewidomych, psychicznie chorych lub upośledzonych umysłowo albo osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi lub epilepsją. W tym celu niezbędne jest posiadanie orzeczenia o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wraz ze wskazaniem jej przyczyn”.
zobacz więcej »


Jak ustalić prawidłową stawkę VAT dla usług ciągłych?

Ustawa o podatku od towarów i usług określa szczególne zasady rozliczenia m.in. dla „świadczeń ciągłych”. Problem w tym, że nie zawsze wiadomo, kiedy mamy z nimi do czynienia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ulga rehabilitacyjna: Nie wszystkie remonty można odliczyć

Niepełnosprawni mogą odliczać od dochodu wydatki na remont nieruchomości. Dochód pomniejszą tylko wydatki na remonty związane z niepełnosprawnością.
zobacz więcej »


Nie każdy student może się starać o przedłużenie o rok wypłaty renty rodzinnej

Jak donosi Rzeczpospolita, tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego (II UK 303/10) z 3 marca 2011 r., który zajął się sprawą słuchaczki drugiego roku.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-07 12:34Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.