.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy rozwiązuje się umowa na czas określony zawarta przed wejściem w życie pakietu antykryzysowego

Czy umowa na czas określony, zawarta przed wejściem w życie pakietu antykryzysowego, która kończy się po 31 grudnia 2011 r., rozwiązuje się z upływem okresu, na który została zawarta? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć dofinansowanie do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej na urlopie bezpłatnym

Czy od 1 stycznia 2011 r., wypełniając załącznik INF-D-P dla osoby niepełnosprawnej przebywającej przez część miesiąca na urlopie bezpłatnym, przeciętny miesięczny wymiar czasu pracy należy ustalić pomniejszając o dni urlopu bezpłatnego? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Konstruowanie Indywidualnych Programów Rehabilitacji po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w kontekście konieczności zwrotu niewykorzystanych środków ZFRON – zajęcia seminaryjno-warsztatowe

Szkolenia w:  Bydgoszczy (17 marca 2011 r.), Poznaniu (18 marca), Rzeszowie (21 marca), Krakowie (22 marca), Olsztynie (28 marca), Gdańsku (29 marca), Katowicach (7 kwietnia), Wrocławiu (8 kwietnia), Warszawie (18 kwietnia), Łodzi (19 kwietnia)  
zobacz więcej »


Kto powinien sporządzić zeznanie CIT-8 za 2010 rok?

W czwartek 31 marca upływa termin złożenia rozliczenia przez osoby prawne, u których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


O jedną czwartą zmniejszyła się liczba niepełnosprawnych przedsiębiorców, którzy korzystają z refundacji składek ZUS

Według danych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w grudniu 2010 r. około 22 tys. przedsiębiorców z orzeczoną niepełnosprawnością ubiegało się o refundację składek na ubezpieczenie społeczne. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku o taką pomoc starało się blisko 29 tys. osób – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Konsekwencje ustanowienia zastawu skarbowego

Fiskus może ustanowić na majątku podatnika zastaw skarbowy, aby zabezpieczyć realizację zobowiązań podatkowych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Zaległości wobec ZUS trzeba dochodzić w jednej decyzji od wszystkich członków zarządu

ZUS, wydając decyzję obciążającą odpowiedzialnością za składki, musi wymienić w niej wszystkich członków zarządu. Inaczej taka decyzja może zostać podważona przez nich przed sądem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Koniec jednolitych wykładni: Minister finansów odda kontrolę nad wydawanymi interpretacjami indywidualnymi

Jak donosi Rzeczpospolita, z przedstawionych przez MF założeń do projektu nowelizacji ordynacji podatkowej wynika, że minister finansów chce wprowadzić kolejną delegację ustawową, która pozwoli mu na upoważnienie pięciu dyrektorów izb skarbowych, już dziś wydających interpretacje w jego zastępstwie, do zmiany z urzędu interpretacji indywidualnych oraz stwierdzenia nieprawidłowości tzw. interpretacji milczącej.
zobacz więcej »


Asystent osoby niepełnosprawnej – podstawy programowe kształcenia w zawodzie

Podstawy programowe kształcenia w zawodzie „Asystent osoby niepełnosprawnej”, zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 2011 r., opublikowanym w Dzienniku Ustaw nr 49 z 7 marca 2011 r. na pozycji 259.
zobacz więcej »


Ustalanie dochodu warunkującego prawo do świadczeń rodzinnych

Do Rzecznika Praw Obywatelskich napływają listy od osób, które w związku z otrzymaniem zaległych (spiętrzonych) świadczeń społecznych (zasiłki, alimenty etc.) mają kłopoty z okresowym przekroczeniem kryterium dochodowego.
zobacz więcej »dodano: 2011-03-08 12:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.