.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dokumentowanie prawa do świadczeń chorobowych

Info Baza (2011-03-10), autor: Info Baza

Dokumentowanie prawa do świadczeń chorobowych

Niezdolność do pracy z powodu choroby, opieka nad dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny albo macierzyństwo, uprawnia osoby podlegające ubezpieczeniu chorobowemu do ubiegania się o przyznanie stosownych na daną okoliczność świadczeń. Aby uzyskać do nich prawo, nie wystarczy jednak spełnić określone warunki. Prawo to trzeba jeszcze odpowiednio udokumentować. Ponadto na pracodawcy, jako płatniku składek, spoczywają pewne obowiązki związane z realizacją świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
zobacz więcej »


Konstruowanie Indywidualnych Programów Rehabilitacji po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w kontekście konieczności zwrotu niewykorzystanych środków ZFRON – zajęcia seminaryjno-warsztatowe

Szkolenia w:  Bydgoszczy (17 marca 2011 r.), Poznaniu (18 marca), Rzeszowie (21 marca), Krakowie (22 marca), Olsztynie (28 marca), Gdańsku (29 marca), Katowicach (7 kwietnia), Wrocławiu (8 kwietnia), Warszawie (18 kwietnia), Łodzi (19 kwietnia)  
zobacz więcej »


Remanent przy likwidacji działalności w 2011 r.

Podatnikom prowadzącym podatkowe księgi przychodów i rozchodów nowelizacja ustawy o pdof przyniosła rewolucyjne zmiany w zakresie obowiązków związanych z likwidacją działalności gospodarczej. W efekcie dokonanych przez ustawodawcę modyfikacji, na dzień likwidacji podatnik sporządza remanent oraz wykaz składników majątku. Do jakich celów służy każde z tych zestawień?
zobacz więcej »


Zwrot dodatkowych kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych w 2011 r.

MPiPS opublikowało projekt z dnia 16 lutego 2011 r. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie zwrotu dodatkowych kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Orzekanie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt rozporządzenia

4 marca 2011 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt z dnia 22 lutego 2011 r. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
zobacz więcej »


Zmiany w kapitale własnym według nowych zasad

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, zmiana w Międzynarodowym Standardzie Rachunkowości 1 (MSR 1) – Prezentacja sprawozdań finansowych, którą trzeba zastosować do sprawozdań za 2011 rok, dotyczy prezentacji zmian w kapitale własnym.
zobacz więcej »


Opiekunki dzieci nie będą kontrolowane

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ustawodawca wprowadził bardzo łagodną formę relacji między nianią a rodzicami. Aby niania mogła podjąć dotowaną przez państwo działalność, musi tylko podpisać tzw. umowę uaktywniającą. Jest to rodzaj umowy cywilnoprawnej, do której będą miały zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego dotyczące zlecenia.
zobacz więcej »


Kryteria oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt z dnia 21 lutego 2011 r. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-10 13:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.