.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak stosować koszty pracownicze przy ustalaniu zaliczki na podatek?

U pracowników podstawę opodatkowania stanowi dochód uzyskany w danym miesiącu. Jedną z wielkości, która rzutuje na jego wysokość, są koszty uzyskania przychodów. Koszty pracownicze są zryczałtowane, stałe i niepodzielne.
zobacz więcej »


Wypełnianie formularzy Wn-D i INF-D-P po nowelizacji rozporządzenia

Zasady wypełniania nowego wniosku i informacji będą omówione na szkoleniu odbywającym się w Poznaniu w poniedziałek 21 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Informacje składane przez zakład pracy chronionej i zakład aktywności zawodowej

Dnia 16 marca 2011 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 lutego 2011 r. w sprawie określenia wzorów informacji przedstawianych przez prowadzącego zakład pracy chronionej lub zakład aktywności zawodowej oraz sposobu ich przedstawiania – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Sprawdzenie prawidłowości przekazanych do ZUS danych zawartych w imiennych raportach miesięcznych za 2010 r.

Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 17 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Dane osobowe bardziej chronione

7 marca 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych mająca na celu zagwarantowanie skuteczniejszej ochrony tych danych. Zmiany dotyczyć będą wszystkich przedsiębiorców, którzy przetwarzają dane w związku z prowadzeniem przedsiębiorstwa, począwszy od danych pracowników aż po dane klientów lub dostawców.
zobacz więcej »


Zgłaszając zleceniobiorcę do ubezpieczeń, składamy albo druk ZUS ZUA, albo ZUS ZZA

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, cały okres wykonywania umowy-zlecenia jest okresem ubezpieczenia. Osoba wykonująca taką umowę podlega z tego tytułu obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym od dnia oznaczonego w niej jako dzień rozpoczęcia realizacji zadań do dnia rozwiązania lub wygaśnięcia tego kontraktu.
zobacz więcej »


Ulga na sanatorium w PIT

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie z ustawą o PIT podatnik, ustalając podstawę obliczenia podatku dochodowego, ma prawo do dokonania odliczenia m.in. rozmaitych wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych.
zobacz więcej »


PIT: Szkolenia z zakresu opieki paliatywnej bez podatku

Ministerstwo Finansów planuje zwolnienie od podatku świadczeń uzyskiwanych przez pracowników służby zdrowia związanych z udziałem w nieodpłatnych szkoleniach z zakresu opieki paliatywnej lub hospicyjnej. Ułatwi to proces szkolenia osób zaangażowanych w niesienie pomocy chorym w ostatniej fazie choroby.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-17 13:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.