.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Różne zasady liczenia stażu pracy

Info Baza (2011-03-24), autor: Info Baza

Różne zasady liczenia stażu pracy

W prawie pracy, tak jak w innych gałęziach prawa, sposób liczenia terminów ma duże znaczenie dla nabywania określonych uprawnień. W odniesieniu do stosunku pracy bardzo ważną rolę odgrywa okres zatrudnienia, tzw. staż pracy. To od niego w wielu wypadkach zależy prawo do świadczeń pracowniczych i ich wysokość.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w Łodzi (28 marca), Wrocławiu (29 marca), Poznaniu (4 kwietnia), Bydgoszczy (5 kwietnia), Rzeszowie (11 kwietnia 2011 r.), Krakowie (12 kwietnia), Olsztynie (28 kwietnia), Gdańsku (29 kwietnia)
zobacz więcej »


Od 1 kwietnia kolejne zmiany w podatku VAT

Zapowiadają się kolejne zmiany w podatku VAT. 1 kwietnia wejdą w życie nowe przepisy, które mają „naprawić” błędy w regulacjach obowiązujących od 1 stycznia.
zobacz więcej »


Dane osoby fizycznej na fakturze VAT

Dokonuję sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Zdarza się, że osoby te żądają wystawienia faktury VAT. Czy wystawiając faktury mam obowiązek wpisywania NIP-u nabywcy?
zobacz więcej »


Jak oskładkować i opodatkować bon socjalny dla pracownicy na urlopie wychowawczym?

Od wartości talonu do supermarketu, jaki wręczyliśmy pracownicy na urlopie wychowawczym, sfinansowanego z ZFŚS odprowadzamy zaliczkę do urzędu skarbowego. Jej kwotę wpłaca nam wcześniej podwładna.
zobacz więcej »


Zmowa cukrowa? UOKiK przygląda się rynkowi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie wysokich podwyżek cen cukru. Sprawdza przede wszystkim to, że czy galopujące ceny nie są efektem zmowy cenowej lub działania któregoś z producentów nadużywającego pozycji dominującej.
zobacz więcej »


OFE generują realne emerytury

Otwarte fundusze emerytalne zostały stworzone po to, aby przynajmniej w części ograniczyć fatalne skutki złej demografii, odciążyć finanse publiczne i stworzyć realną perspektywę emerytalną.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować zakup odzieży roboczej dla pracowników?

Firma kupiła odzież roboczą, tj. rękawice i buty w celu wydania pracownikom. W jaki sposób zaksięgować te operacje? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Ujęcie w księgach zdarzenia po dniu bilansowym

Aby prawidłowo zaksięgować informacje uzyskane po ostatnim dniu roku obrotowego, warto sięgnąć do Międzynarodowego Standardu Rachunkowości nr 10. Zawiera on dużo więcej wskazówek niż polskie prawo bilansowe.
zobacz więcej »


Dieta marynarza zwolniona z PIT

Marynarz pływający na polskim statku dostanie pensję i dodatek morski. Ministerstwo Infrastruktury chce zwolnić z PIT dodatek morski, tak jak dietę. Te preferencje mają zachęcić marynarzy do pracy u krajowych armatorów.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-24 12:34Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.