.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Interpretacja BON-I-5232-11-PM/11 z 2 marca 2011 r.

Info Baza (2011-03-25), autor: Info Baza

Interpretacja BON-I-5232-11-PM/11 z 2 marca 2011 r.

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wyjaśnia nasze wątpliwości dotyczące obliczania wskaźnika zatrudniania osób niepełnosprawnych, wydawania zaświadczeń o pomocy de minimis; odnosi się do zasad dokumentowania schorzeń specjalnych.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w Łodzi (28 marca), Wrocławiu (29 marca), Poznaniu (4 kwietnia), Bydgoszczy (5 kwietnia), Rzeszowie (11 kwietnia 2011 r.), Krakowie (12 kwietnia), Olsztynie (28 kwietnia), Gdańsku (29 kwietnia)
zobacz więcej »


Czy pracodawca może przymusić pracownika do wykorzystania urlopu?

Jedna z pracownic firmy ma na swoim koncie 10 dni zaległego urlopu. Pracodawca dwukrotnie rozmawiał z nią o terminie wykorzystania urlopu, ale pracownica dotąd nie złożyła wniosku. Czy pracodawca może ją zobowiązać do wskazania dnia wykorzystania urlopu do końca marca? – pyta Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 marca 2011 r. w sprawie określenia wzorów miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

Zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 63 z 24 marca 2011 r. na pozycji 329.
zobacz więcej »


Przeniesienia pracownika z powodu stanu zdrowia na inne stanowisko pracy: Różnicę finansową może pokryć zasiłek wyrównawczy

Pracownik przeniesiony z powodu stanu zdrowia na mniej płatne stanowisko nie straci, bo albo pracodawca, albo ZUS dopłaci mu do dotychczasowego poziomu zarobków.
zobacz więcej »


Można zapłacić VAT z zapłaconej faktury wystawionej z góry

Spółka, która przed wykonaniem na jej rzecz usług dostała dokumentujące je faktury, może odliczyć VAT, ale tylko od uiszczonej części wynagrodzenia. Tak orzekł NSA w Warszawie  w wyroku z 18 lutego 2011 (I FSK 298/10), który omawia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Ubezpieczenie ochrony prawnej: Honorarium adwokata i opłaty sądowe pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe

Jak donosi Rzeczpospolita, wydatki na pomoc prawną adwokatów i radców prawnych, koszty postępowania sądowego czy powołania biegłych przynajmniej częściowo może pokryć towarzystwo ubezpieczeniowe. Trzeba w tym celu wykupić ubezpieczenie ochrony prawnej.
zobacz więcej »


Przed sądem pracy strony mogą przedstawić każdy dowód

Podwładnemu łatwiej udowodnić swoje racje w procesie z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych niż w zwykłym postępowaniu cywilnym, bo ustawodawca zniósł niektóre ograniczenia przy dowodach obowiązujące w postępowaniu cywilnym – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


W zawieszeniu między bezrobociem a emeryturą

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, bez środków do życia i bez pomocy państwa w znalezieniu pracy pozostają osoby, którym ZUS odmówił prawa do emerytury, jeśli postanowiły się od takiej decyzji odwołać. Części z nich urzędy pracy odmawiają bowiem rejestracji. Tkwią w takim zawieszeniu do zakończenia postępowania sądowego w sprawie emerytury. Trwa to od kilku do kilkunastu miesięcy.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-25 12:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.