.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

RPO: to wstyd, że Polska nie ratyfikowała Konwencji

Niepelnosprawni.pl (2011-03-31), autor: Magdalena Gajda

30 marca 2007 r. otwarto do podpisu Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Ten dzień Mark Malloch Brown, z-ca sekretarza generalnego ONZ, nazwał „świtem nowej ery dla 650 mln niepełnosprawnych na całym świecie". Polska podpisała dokument jako jedno z pierwszych państw. Może być jednak ostatnim, które go ratyfikuje i wprowadzi w życie.

Konwencja o Prawach Osób Niepełnosprawnych została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 13 grudnia 2006 r. Jej celem jest ochrona osób z niepełnosprawnością, umożliwienie im nieograniczonego korzystania z fundamentalnych swobód i praw człowieka oraz promowanie poszanowania ich godności osobistej. Katalog praw Konwencji obejmuje m.in. prawo do równego traktowania i niedyskryminacji, wolność i bezpieczeństwo osobiste, wolność od wyzysku i przemocy, swobodę przemieszczania się, prawo do samodzielnego życia, ochrony zdrowia, rewalidacji i rehabilitacji oraz prawo do pracy i ochrony socjalnej.

Przeczytaj cały artykuł »


dodano: 2011-03-31 14:40Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.