.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Przedsiębiorstwa później otrzymają dopłaty

Info Baza (2011-04-06), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER «  

Przedsiębiorstwa później otrzymają dopłaty

Niepełnosprawni przedsiębiorcy dłużej poczekają na wypłatę refundacji składek na ubezpieczenie społeczne. PFRON będzie miał 14 dni na ocenę wniosku przedsiębiorcy o zwrot opłaconych składek ZUS. Wydłużyć może się też czas oczekiwania na dofinansowanie pensji pracownika z orzeczoną niepełnosprawnością - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zwolnienie za porozumieniem stron, gdy pracownik nie wraca do pracy

Co z umową o zastępstwo, gdy zastępowany pracownik chce się zwolnić za porozumieniem stron? Pracownica po urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym zamiast wrócić do pracy składa prośbę o zwolnienie za porozumieniem stron.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w Rzeszowie (11 kwietnia), Krakowie (12 kwietnia), Olsztynie (28 kwietnia), Gdańsku (29 kwietnia)
zobacz więcej »


Aplikacja SODiR off-line

Fundusz uprzejmie informuje, iż od 4 kwietnia 2011 r. dostępna jest nowa wersja SODiR Off-line 8.63. Aby skorzystać z programu należy pobrać instalator, a następnie uruchomić go w celu instalacji na dysku. Po instalacji aplikacji SODiR off-line należy uruchomić plik loader.html.
zobacz więcej »


Czy niepełnosprawny musi mieć prawo jazdy aby skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej na dojazdy

Osoba niepełnosprawna, która chce odliczyć wydatki na dojazdy na zabiegi rehabilitacyjne, nie musi mieć prawa jazdy, ani być wpisana do dowodu rejestracyjnego.
zobacz więcej »


Kolejny bubel prawny. Niepełnosprawnym będzie trudniej o pracę

Sejm w pośpiechu przedwyborczym szykuje następny bubel prawny, który znacząco może utrudnić życie przedsiębiorcom zatrudniających niepełnosprawnych w zakładach pracy chronionej (ZPCHR). Przedsiębiorcy wszczynają alarm, jednak ich zdanie nie jest brane pod uwagę.
zobacz więcej »


Biegły rewident nie przeprowadzi testu na utratę wartości aktywów

Biegły rewident, który bada sprawozdanie, nie może przeprowadzać testu na utratę wartości aktywów, gdyż jest to niezgodne z zasadami etyki i niezależności - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Pozorność angażu to koniec ubezpieczeń

Fikcyjna umowa o pracę jest bezwzględnie nieważna. Przekłada się na prawa rzekomego pracownika w ZUS, który odmówi wszelkich świadczeń, skoro taka osoba nie była faktycznie zatrudniona.
zobacz więcej »


ZUS przyznaje mniej układów ratalnych

Firmy, będące w trudnej sytuacji finansowej, mogą starać się w ZUS o rozłożenie należności składkowych na raty. W ubiegłym roku wniosków firm w tej sprawie było więcej niż w 2009. ZUS przyznał jednak mniej układów ratalnych - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Pomostówki oszczędziłyby OFE

Reforma emerytalna górników, rolników i służb mundurowych dałaby budżetowi ogromne korzyści, a składki na świadczenia tych pierwszych płaciłyby kopalnie, które dzięki koniunkturze na węgiel są w dobrej kondycji finansowej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-06 09:54Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.