.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ani gminy, ani firmy nie chcą prowadzić centrów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych

Dziennik Gazeta Prawna (2011-04-11), autor: Urszula Mirowska, oprac.: ES

Ani gminy, ani firmy nie chcą prowadzić centrów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Jednak resort rozwoju regionalnego nie wyklucza, że sfinansuje tworzenie kolejnych tego typu instytucji - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Tylko z jednego programu EQUAL na powstanie centrów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wydało 7,5 mln zł z funduszy unijnych. Centra te miały pomóc osobom niepełnosprawnym utrzymać zatrudnienie poprzez wdrażanie i promocję systemu telepracy. Dzięki nim osoby te miały dostęp do sprzętu komputerowego i Internetu.

– Problem polega na tym, że zgodnie z przepisami sprzętu zakupionego z pieniędzy unijnych nie można wykorzystać do celów komercyjnych – mówi Joanna Pokładowska, dyrektor Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (KIPH), która prowadziła jedną z telechatek.
Według Agnieszki Siekiery z Fundacji Funduszu Współpracy rzeczywiście nie można wykorzystywać sprzętu w celach komercyjnych, ale jej zdaniem problem tkwił w finansowaniu telechatek. Upadły one, bo w momencie, gdy zakończył się projekt, zabrakło środków na ich prowadzenie. Pieczy nad nimi nie przejęły ani gminy, ani firmy.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 kwietnia 2011 r.

dodano: 2011-04-11 15:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.