.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Różne terminy dla zakładów pracy chronionej

Info Baza (2011-04-13), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 12 kwietnia 2011 r. «

Różne terminy dla zakładów pracy chronionej

Pracodawcy, którzy uzyskali status zpch przed 1 stycznia 2011 r., będą mieli więcej czasu na podniesienie wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych niż ci, którzy weszli do tej grupy w tym roku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zobacz kogo fiskus skontroluje w 2011 roku

Wiemy już kogo skontroluje w tym roku fiskus. Ministerstwo Finansów opublikowało wyciąg z zadań urzędów kontroli skarbowej na rok 2011. Kontrole obejmą sektor paliwowy. Urzędnicy będą też badać tzw. oszustwa karuzelowe.
zobacz więcej »


ZUS wstrzyma zasiłek, gdy podważy działalność

Kobieta w ciąży, która założy firmę, może dostać nawet kilka tysięcy złotych zasiłku macierzyńskiego. Musi jednak faktycznie ją prowadzić – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Składki ZUS odliczysz na dwa sposoby

Przedsiębiorca, którego firma ponosi straty, może czasem uwzględnić w zeznaniu rocznym składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Tak będzie, jeśli posiada inne źródła przychodów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PFRON: sprawozdania finansowe za 2010 rok należy złożyć do 30 kwietnia

Czy średnie przedsiębiorstwa ubiegające się o dofinansowanie wynagrodzeń osób niepełnosprawnych muszą składać sprawozdania finansowe do PFRON za rok 2010? Jeżeli tak, to do kiedy? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczn

Szkolenie w Warszawie (20 maja)
zobacz więcej »


Stopień lekki niepełnosprawności poza sumowaniem

Czy do wyliczenia ulg we wpłatach na PFRON dla naszych klientów bierzemy pod uwagę schorzenia szczególne tylko w stopniu umiarkowanym i niezależnie od schorzenia w stopniu znacznym? A może wolno uwzględnić szczególne schorzenia ze stopniem lekkim? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Żeby zaliczyć osobę do niepełnosprawnych orzeczenie MSWiA nie wystarczy

Czy możemy zaliczyć do osób niepełnosprawnych osobę, która ma orzeczenie z MSWiA wydane w roku 2003, zawierające adnotację, że inwalidztwo istnieje od roku 1992? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Za publikację w Monitorze Polskim B trzeba zapłacić

Za każdą opublikowaną stronę sprawozdania finansowego w Monitorze Polskim B jednostka będzie musiała zapłacić 770,70 zł - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Szkolenia dla pracowników firm mogą być bezpłatne

Dzięki zmianom w zasadach udzielania pomocy publicznej w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki firmy szkoleniowe mogą oferować pracownikom przedsiębiorstw szkolenia za darmo. Nie skorzystają z nich jednak osoby wykonujące pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej. Mniej formalności będzie przy udzielaniu pomocy publicznej małym i średnim przedsiębiorstwom - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Zwrot wydatków na pomoc niepełnosprawnym

Starosta pisemnie informuje pracodawcę o sposobie rozpatrzenia wniosku w sprawie zwrotu kosztów związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych w terminie 30 dni od dnia otrzymania kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku, jednak nie wcześniej niż w dniu podjęcia przez radę powiatu uchwały w sprawie zwrotu przedmiotowych wydatków - informuje Gazeta Samorządu i Administracji.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-13 08:20Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.