.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dochody wpływają na ulgę

Info Baza (2011-04-15), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 15 kwietnia 2011 r. «

Dochody wpływają na ulgę

Rodzicom przysługuje ulga prorodzinna na dorosłe dzieci niepełnosprawne, otrzymujące zasiłek lub dodatek pielęgnacyjny, bądź rentę socjalną na specjalnych zasadach. Nie ma tutaj zastosowania ani kryterium wieku (25 lat), ani limit dochodów (3089 zł). Ograniczenia te dotyczą wyłącznie dzieci zdrowych. Jednak praktyka organów podatkowych pokazuje, że zarobki niepełnosprawnego syna lub córki mogą mieć wpływ na ulgę. Wszystko przez warunek posiadania obowiązku alimentacyjnego względem dorosłego dziecka, każdego, w tym niepełnosprawnego - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Praktyka rozliczania podatku VAT w 2011 r. po zmianach ustaw i rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich interpretacji Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz wyroków sądów administracyjnych

Szkolenia w Warszawie (28 kwietnia ), Poznaniu (5 maja) i Wrocławiu (9 maja)
zobacz więcej »


Potrącenia i odliczenia z wynagrodzenia pracownika

Prawo pracy chroni wynagrodzenie pracownika przed nadmiernymi potrąceniami. Generalnie jednak wynagrodzenie za pracę nie jest wolne od zajęcia ani zabezpieczone przed odliczeniami różnych kwot. Pracownik nie ma więc 100% gwarancji, że otrzyma na rękę całość przysługującej mu pensji.
zobacz więcej »


Kiedy renta przedsiębiorcy zostanie zmniejszona lub zawieszona

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które pobierają świadczenie z ZUS, bo są niezdolne do pracy, mogą otrzymać je w niższej wysokości lub w ogóle je stracić. Nawet gdy mają bardzo niskie przychody z firmy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy sprzedaż nieruchomości trzeba wykazać w PIT-39?

W Gazecie Podatkowej nr 28 z br. pisaliśmy o konieczności wykazania w zeznaniu PIT-36, PIT-36L lub PIT-38 podatku od dokonanej w 2010 r. sprzedaży nieruchomości nabytych w latach 2007-2008 (pod warunkiem oczywiście, że nie ma zastosowania ulga meldunkowa). Należy wskazać, że zeznań tych nie można wykorzystywać do rozliczenia transakcji sprzedaży nieruchomości nabytych od 2009 r.
zobacz więcej »


Osoba na wychowawczym płaci składki od biznesu

Kobieta na umowie o pracę, która przebywa na urlopie wychowawczym i jednocześnie prowadzi firmę, musi sama opłacać składki od swojej działalności.
zobacz więcej »


Popełnienie wykroczenia skarbowego przez księgowego nie pozbawia uprawnień zawodowych

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej popełnienie wykroczenia skarbowego przez księgowego nie pozbawia uprawnień zawodowych. Uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych tracą m.in. osoby, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo skarbowe.
zobacz więcej »


Jak uniknąć podatku od sprzedaży nieruchomości?

Przy sprzedaży lokalu nabytego w latach 2007 - 2008 przysługuje ulga. Sprzedaż nieruchomości nabytej w tych latach trzeba rozliczyć na obowiązujących wówczas zasadach - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy pracodawca może obniżyć wpłaty na fundusz?

Czy przy wyliczaniu wysokości przysługującej naszym kontrahentom ulgi we wpłatach na PFRON bierzemy pod uwagę wynagrodzenia wszystkich pracowników niepełnosprawnych o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, czy ograniczamy się wyłączne do wynagrodzeń osób uwzględnianych przy wyliczaniu wskaźnika uprawniającego nas po 1 stycznia 2011 r. do wystawienia informacji – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Niektóre pojazdy specjalne też z ograniczeniem

Czy od pojazdu sanitarnego do przewozu osób niepełnosprawnych można odliczyć pełny VAT, czy tylko 6 tys. zł – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zakup wyrobów lub usług może uprawniać do niższych wpłat na PFRON

1 stycznia 2011 r. zmodyfikowano zasady nabywania ulg we wpłatach na PFRON i jednocześnie umożliwiono niektórym zainteresowanym nabycie ulg i korzystanie z nich na dotychczasowych zasadach – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-15 08:23Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.