.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zwrot nadpłaconej emerytury

Rzeczpospolita (2011-04-15), autor: Rzeczpospolita, oprac.: AJ

Często się zdarza, że ZUS wypłaci świadczenie za kolejny miesiąc po śmierci ubezpieczonego. W takiej sytuacji rodzina musi zwrócić te pieniądze – informuje Rzeczpospolita.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej bez względu na to, w którym dniu miesiąca zmarł emeryt, nie ma konieczności zwrotu świadczenia do ZUS, jeżeli emerytura wpłynęła na konto przed jego śmiercią. Natomiast dalsza wypłata zostanie wstrzymana na podstawie aktu zgonu dostarczonego przez członków rodziny, w przeciwnej sytuacji rodzina musi zwrócić pieniądze.

Warto zwrócić uwagę na orzeczenie SN z 6 maja 2009 r., w którym stwierdzono, że w sytuacji, w której po śmierci emeryta na jego konto nadal wpływa świadczenie, to bank, a nie spadkobiercy, musi oddać ZUS wybrane w bankomacie pieniądze, jeżeli bankowi nie uda się ustalić, kto, posługując się kartą płatniczą zmarłego, wypłacił sobie te pieniądze z bankomatu.

Więcej w Rzeczpospolitej z 13 kwietnia 2011 r.
dodano: 2011-04-15 15:32Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.