.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

E-wydanie można rozliczyć jednorazowo

Dziennik Gazeta Prawna (2011-04-16), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: ZS

Firma zakupiła dostęp do czasopisma na stronie internetowej wydawnictwa gazetowego. Jak to ująć w księgach rachunkowych - pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.

Z odpowiedzi udzielonej przez eksperta dziennika wynika, że koszt takiego dostępu księgujemy w koszty zakupu usług, dotyczące kosztów działalności operacyjnej spółki, konta zespołu 4.

Gdy koszt prenumeraty dotyczy dostępu przez dwa lata, to powinien zostać ujęty w księgach rachunkowych dwóch lat, proporcjonalnie. Okres rozliczania kosztów prenumeraty powinien pokrywać się z okresem zakupionego dostępu online.
W przypadku, gdyby kwota prenumeraty nie była znacząca i nie wywierała wpływu na rzetelne i jasne przedstawienie sytuacji majątkowej i finansowej spółki, można zastosować uproszczenie wynikające z art. 4 ust. 4 ustawy o rachunkowości i jednorazowo odpisać w koszty działalności operacyjnej kwotę prenumeraty dotyczącą danego roku obrotowego.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 15 kwietnia 2011 r.

dodano: 2011-04-16 21:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.