.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zwrot wydatków dla handlowca wolny od PIT

Rzeczpospolita (2011-04-16), autor: Tomasz Król, oprac.: ZS

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracodawca, który zwraca kaszty poniesione przez przedstawicieli handlowych, nie musi doliczać ich do przychodu tych pracowników. Potwierdza to pismo izby skarbowej w Warszawie z 21 marca 2011 (IPPB2M15-3/11-4/ AS).

Spółka pytała czy zwrot równowartości wydatków poniesionych przez handlowców w czasie pracy na paliwo do samochodu służbowego, opłaty parkingowe i noclegi w trasie nie powoduje powstania przychodu ze stosunku pracy. Wyjazdy przedstawicieli handlowych nie są podróżami służbowymi w rozumieniu kodeksu pracy. Odbywają się bowiem w ramach obszaru wskazanego w umowie jako miejsce wykonywania pracy przez pracownika i są nieodłącznym i stałym elementem zawodu przedstawiciela handlowego. W konsekwencji przedstawiciele nie otrzymują diet i innych należności przysługujących pracownikom zgodnie z kodeksem pracy.

Izba skarbowa stwierdziła, że zwrot wydatków poniesionych przez przedstawicieli handlowych związanych z wykonywaniem obowiązków służbowych wynikających z umowy o pracę nie powinien być traktowany jako przychód z pracy. Pracodawca nie powinien więc pobierać i odprowadzać z tego tytułu zaliczki na podatek.
Decydują o tym następujące argumenty: poniesione przez pracowników wydatki mają bezpośredni związek z wykonywaniem obowiązków służbowych wynikających z umowy o pracę, a wydatki te nie mają związku z celami osobistymi pracowników, a wyłącznie z celami służbowymi, a w trakcie wykonywania pracy zatrudnieni przedstawiciele handlowi ponoszą wydatki związane z wykonywaniem określonych czynności w imieniu i na rzecz pracodawcy.

Więcej w Rzeczpospolitej z 15 kwietnia 2011 r.

dodano: 2011-04-16 21:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.