.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dwa dni na korektę dokumentów w ZUS

Info Baza (2011-04-28), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 28 kwietnia 2011 r. «

Dwa dni na korektę dokumentów w ZUS

Firmy, które popełniły w ubiegłym roku błąd w dokumentach rozliczeniowych pracowników, mają obowiązek złożyć korektę do końca miesiąca – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Praktyka rozliczania podatku VAT w 2011 r. po zmianach ustaw i rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich interpretacji Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz wyroków sądów administracyjnych

Szkolenia w Poznaniu (5 maja), Wrocławiu (9 maja) oraz w Warszawie (11 maja)
zobacz więcej »


INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 2 maja (poniedziałek) nasza firma będzie nieczynna z powodu długiego weekendu. Przepraszamy za niedogodności i jesteśmy do Państwa dyspozycji od 4 maja.30 kwietnia br. upływa termin złożenia sprawozdań finansowych do PFRON

Do 30 kwietnia 2011 r. przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowanie wynagrodzeń niepełnosprawnych muszą przekazać sprawozdanie finansowe za 2010 rok do PFRON – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Spółka z o.o. nawet w 24 godziny

Jak czytamy w Rzeczpospolitej nowelizacja kodeksu spółek handlowych ma przynieść zmiany na kilku obszarach. Wprowadzona zostanie możliwość rejestrowania spółek z o.o. online. Termin (jedynie instrukcyjny) na rozpatrzenie wniosku o wpis spółki do KRS zostanie skrócony do 24 godzin. Dodatkowo e-rejestracja spółki z o.o. nie będzie wymagała wpłaty kapitału zakładowego przed rejestracją spółki.
zobacz więcej »


Zasiłek dla młodocianej matki z uczniowskiego wynagrodzenia

Uczennica urodziła dziecko. Jest w II klasie i ma umowę w celu przygotowania zawodowego. Od 1 marca 2011 wynagrodzenie ucznia nie może być mniejsze od 171,91 zł, a jej zasiłek wyniósł 121,83 zł (średnia z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc porodu). W jakiej wysokości wypłacić jej zasiłek macierzyński? Czy należy się jej 20 tygodni podstawowego urlopu macierzyńskiego i 2 dodatkowego, jeśli 30 czerwca 2011 umowa zostanie rozwiązana? - pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kto może się ubiegać o dofinansowanie usług?

Niewielkie firmy, które zamierzają zająć się świadczeniem usług w formie elektronicznej, mogą od 9 maja do 3 czerwca 2011 r. składać wnioski o dofinansowanie – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


W jakich przypadkach można dokonać obniżenia wpłat na PFRON

Spółka z o.o. zatrudnia pracownicę zaliczoną do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. W kwietniu przedstawiła ona pracodawcy zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że cierpi na epilepsję, wydane w marcu 2011 roku. Czy takie schorzenie uprawnia pracodawcę do obniżania wpłat na PFRON, uiszczanych z tytułu nie osiągania wymaganego wskaźnika zatrudnienia niepełnosprawnych? - pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy przysługują świadczenia z pomocy społecznej

Czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej wystąpiła z wnioskiem do wójta o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego z tytułu ukończenia 75. roku życia. Otrzymała odpowiedź odmowną, w uzasadnieniu podano, iż zainteresowana w grudniu 2003 r. została skierowana do domu pomocy społecznej (za częściową odpłatnością), a ponadto, że w obrocie prawnym istnieje decyzja ZUS ustalająca jej prawo do dodatku pielęgnacyjnego. Czy w sytuacji, gdy faktycznie wstrzymana została wypłata dodatku (z uwagi na przebywanie w domu pomocy), nie mam prawa do zasiłku pielęgnacyjnego - pyta czytelniczka.
zobacz więcej »


Odsetki od zaległości składkowych należą się zawsze

Płatnik, który nieterminowo odprowadził należności do ZUS, musi zapłacić odsetki. Nie ma znaczenia, czy się do tego przyczynił czy nie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-28 09:51Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.