.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Oskładkowanie świadczeń w naturze

Info Baza (2011-05-09), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 9 maja 2011 r. «

Oskładkowanie świadczeń w naturze

Oprócz wszelkiego typu wypłat pieniężnych, w podstawie wymiaru składek ubezpieczeniowych pracowników uwzględnia się także wartość pieniężną świadczeń w naturze. Nieistotne jest tutaj źródło ich finansowania. Przekazując zatem pracownikowi świadczenie o charakterze niepieniężnym pracodawca będzie musiał od jego wartości naliczyć składki ZUS.
zobacz więcej »


DEK-II za marzec 2011 r.

Czy zakład pracy chronionej musiał wysyłać za marzec 2011 deklarację DEK-II w wersji papierowej? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia w Katowicach (12 maja 2011 r.), Krakowie (13 maja), Warszawie (20 maja)
zobacz więcej »

 
Za młodocianego pracownika trzeba również płacić składki

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych oraz studenci do ukończenia 26 lat, wykonujący pracę na podstawie umowy-zlecenia, nie podlegają ubezpieczeniom społecznym z tego tytułu ani obowiązkowo, ani dobrowolnie. Natomiast pracownicy młodociani, którzy zostali zatrudnieni na umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego, są w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego traktowani jako pracownicy.
zobacz więcej »


Czy wypłaty dla pracowników z zysku firmy zalicza się do kosztów uzyskania przychodów?

WSA w Gliwicach w wyroku z  28 marca 2011 r. orzekł, że nagrody pracowników sfinansowane z czystego zysku nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Środki uzyskane z ZFŚS i PFRON przeznaczone na usuwanie skutków powodzi będą zwolnione z podatku dochodowego

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących usuwania skutków powodzi przygotowany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
zobacz więcej »


Jak importer udowodni rozliczenie VAT

Od 1 kwietnia tego roku został zmieniony art. 33a ustawy o VAT. Przepis ten umożliwia rozliczenie VAT od importu bez konieczności wpłacania go w urzędzie celnym. Obecnie podatnik ma obowiązek przedstawić organowi celnemu dokumenty potwierdzające rozliczenie podatku należnego z tytułu importu towarów w deklaracji, w ciągu czterech miesięcy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wspólnik nie powinien płacić podatku od niepodzielonego zysku

Jak donosi Rzeczpospolita, od dawna przyjął się jeden sposób opodatkowania dochodów wspólników spółek osobowych prawa handlowego, zgodnie z tym którym dochód z udziału w spółce jest przypisany wspólnikowi w roku jego zrealizowania przez spółkę i rozliczany w taki sam sposób, jakby to wspólnik prowadził jednoosobową działalność gospodarczą. Oznacza to, że przychód jest przypisywany wspólnikowi w tym samym momencie, w którym spółka sprzedaje towary lub świadczy usługi.
zobacz więcej »


Ruszyła rejestracja w systemie viaTOLL

System viaTOLL będzie obowiązkowy od 1 lipca 2011 r. dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.
zobacz więcej »


Uchylenie wyroku sądu za brak tłumacza migowego

Osoba głuchoniema ubiegająca się o rentę socjalną w czasie postępowania sądowego musi mieć możliwość korzystania z pomocy biegłego tłumacza migowego.
zobacz więcej »


Wypłata z indywidualnego konta zabezpieczenia emerytalnego będzie objęta PIT

Nowelizacja niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu emerytalnego przewiduje m.in. zmiany w przepisach ustawy o indywidualnych kontach emerytalnych. Polegają one na możliwości założenia dodatkowego indywidualnego konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) i odliczania od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym PIT wpłat na to konto – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Wcześniejszy emeryt już nie musi się zwalniać

Tylko osoby, które nabyty prawo do emerytury pomostowej lub nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, muszą się zwolnić dwa razy, by dostać emeryturę.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-09 10:20







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.