.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zakup samochodu można sfinansować ze środków ZFRON

Info Baza (2011-05-13), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 13 maja 2011 r. «

Zakup samochodu można sfinansować ze środków ZFRON

Obowiązujące przepisy pozwalają wykorzystać środki ZFRON na zakup urządzenia stanowiącego wyposażenie stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Ochrona wynagrodzenia za pracę

Prawo zapewnia ochronę wynagrodzenia za pracę, szczególnie ze względu na jego funkcję alimentacyjną, a więc dostarczenie środków finansowych na zaspokojenie potrzeb życiowych pracownika i jego rodziny.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenie w Warszawie w dniu 20 maja 2011 r.
zobacz więcej »


Cicha choroba zwiększa pobory tylko na chwilę

Pracownik chorował od 28 marca do 1 kwietnia 2011 r. Druk zaświadczenia lekarskiego dostarczył pracodawcy po tym, jak otrzymał pełne wynagrodzenie za marzec (1386 zł brutto). Wynagrodzenie chorobowe firma wypłaciła mu w kwietniu, ale od tego miesiąca zatrudniony dostał podwyżkę z 1386 zł do 1850 zł brutto miesięcznie. Jak prawidłowo rozliczyć te kwoty, uwzględniając odbiór sum nadpłaconych w marcu za czas choroby – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zmiana konta bankowego wyodrębnionego dla SODiR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż z dniem 12.05.2011 r. uległ zmianie numer rachunku bankowego wyodrębnionego dla Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji.
zobacz więcej »


Papierowy PIT poprawimy przez Internet

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, Ministerstwo Finansów informuje o możliwości korekty papierowego formularza PIT przez Internet, z wykorzystaniem z systemu e-Deklaracje.
zobacz więcej »


Czy zwolnienie z VAT wyłącza PCC?

Podatnik świadczy usługi pośrednictwa finansowego, zwolnione z podatku od towarów i usług. Czy zwolnienie z VAT jednocześnie zwolni z rozliczenia podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC)? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jak ochronić się przed wyłudzeniem telekomunikacyjnym

Najczęściej w nadużyciach telekomunikacyjnych dochodzi do wyłudzeń. Ktoś na podstawie nieprawdziwych dokumentów zawiera umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych, wybiera drogi aparat, wykonuje wiele połączeń, ale nie zamierza za cokolwiek płacić.
zobacz więcej »


Przedsiębiorca nie może płacić ZUS za żonę na preferencyjnych zasadach

Za kobietę, która uzyska status osoby współpracującej przy prowadzeniu działalności gospodarczej, trzeba odprowadzać składki według ogólnych reguł. A wysokość zasiłku macierzyńskiego będzie zależała od ich podstawy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Sankcje za eksploatację instalacji bez pozwolenia

Jakie pozwolenia należy uzyskać, jakich zgłoszeń dokonać, aby eksploatując instalacje uniknąć kłopotów związanych z naruszeniem przepisów ochrony środowiska – pyta Dziennik Zachodni.
zobacz więcej »


Rocznica uchwalenia pierwszej ustawy o rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Jak informuje Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, 9 maja 2011 r. minęła 20 rocznica uchwalenia ustawy z dnia 9 maja 1991 r. Ustawa z dnia 9 maja 1991 r. o zatrudnieniu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Rentę cywilną może podwyższyć tylko sąd

Obowiązek płacenia renty cywilnej może wynikać z umowy, z zapisu testamentowego, a także bezpośrednio z ustawy (renty odszkodowawcze, wypłacane na przykład przez sprawcę wypadku komunikacyjnego, zobowiązanego do naprawienia szkody, gdy poszkodowany utracił zdolność do pracy i zwiększyły się jego potrzeby życiowe) – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-13 09:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.