.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 23 maja 2011 r. «

Rośnie liczba pracowników niepełnosprawnych starających się o podwyższenie stopnia niepełnosprawności

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, więcej niepełnosprawnych pracowników występuje o podwyższenie stopnia niepełnosprawności w związku ze stopniowym obniżaniem dofinansowania do ich pensji. Od stycznia 2012 r. zmniejszają się kwoty dofinansowania do wynagrodzeń, które otrzymują pracodawcy zatrudniający osoby z lekkim lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
zobacz więcej »


Jakie zaświadczenia i wnioski musi przygotować pracodawca na wniosek byłego pracownika

Obowiązki „kadrowe” pracodawcy nie ograniczają się do kompletowania dokumentacji bezpośrednio związanej z przebiegiem zatrudnienia. Czasami prawo obliguje go do udzielenia pomocy byłemu pracownikowi, a nawet jego rodzinie, w uzyskaniu określonych świadczeń. Pomoc ta przejawia się w wydawaniu różnego rodzaju zaświadczeń i wypełnianiu wniosków.
zobacz więcej »


Rozliczanie opłat za korzystanie ze środowiska w I półroczu 2011 r.

Szkolenia w Poznaniu (7 czerwca 2011 r.), Wrocławiu (8 czerwca 2011 r.), Katowicach (16 czerwca 2011 r.), Krakowie (17 czerwca 2011 r.), Warszawie (20 czerwca 2011 r.)
zobacz więcej »


Minister pracy: emerytury z OFE wypłaci ZUS

Emerytury z OFE wypłaci ZUS – minister pracy Jolanta Fedak potwierdza informacje „Gazety Wyborczej”. I zapowiada, że kto zechce, będzie mógł wypłacić pieniądze i wydać na co chce.
zobacz więcej »


Pracujemy długo i bez odpoczynku

Firmy coraz częściej nie udzielają pracownikom odpoczynku dobowego i tygodniowego, a co czwarta nie prowadzi nawet ewidencji czasu pracy – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
zobacz więcej »


Wystąpienie wspólnika ze spółki osobowej
 
Gdy wspólnik chce zakończyć współpracę w ramach spółki osobowej, może wypowiedzieć jej umowę. Musi uczynić to zgodnie z postanowieniami Kodeksu cywilnego bądź Kodeksu spółek handlowych i umowy spółki. Skorzystanie przez uczestnika spółki z prawa wystąpienia niesie za sobą określone konsekwencje dla spółki i wspólników.
zobacz więcej »


Jakich dokumentów księgowych nie można przechowywać na nośnikach elektronicznych

Zatwierdziliśmy sprawozdanie finansowe za 2010 r., a dokumenty chcemy przenieść do archiwum. Czy wszystkie dokumenty możemy archiwizować na nośnikach komputerowych – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Podpisanie umowy o pracę z członkiem zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

W spółkach z o.o. umowę o pracę z członkiem zarządu może podpisać nawet drugi upoważniony przez wspólników członek jej kierownictwa – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT na książki

Informacja Ministerstwa Finansów z 19 maja 2011 r. w zakresie powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług dla dostawy książek (w związku ze zgłaszanymi wątpliwościami związanymi z zakończeniem z dniem 30 kwietnia 2011 r. okresu przejściowego na stosowanie stawki 0 % dla książek).
zobacz więcej »


Profesor Witold Modzelewski o polskiej legislacji podatkowej

Legislacja podatkowa przeżywa od wielu lat głęboki kryzys, który w podobnym stopniu dotknął naszego, jak i wspólnotowego prawodawcę. Można zaobserwować co najmniej osiem istotnych zasad empirycznych, którymi rządzi się współczesna legislacja podatkowa – pisze w Rzeczpospolitej z profesor Witoldem Modzelewski, były Ministrem Finansów.
zobacz więcej »


Paragony z kas fiskalnych będą przechowywane dwa lata

Ministerstwo Finansów chce, aby przedsiębiorcy nadal przechowywali papierowe kopie paragonów fiskalnych tylko przez dwa lata – tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-23 09:42Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.