.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 24 maja 2011 r. «

Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o przyszłości wielu pracodawców osób niepełnosprawnych

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, pracodawcy zaskarżą do Trybunału Konstytucyjnego przepisy, które m.in. pozbawiły ich dofinansowania do zatrudnienia niektórych osób niepełnosprawnych z prawem do emerytury.
zobacz więcej »


Praktyka rozliczania podatku VAT w 2011 r. po zmianach ustaw i rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich interpretacji Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz wyroków sądów administracyjnych

Szkolenie w Poznaniu w dniu 2 czerwca 2011 r.
zobacz więcej »


Koniec spółdzielni mieszkaniowych?

10 mln lokatorów spółdzielni mieszkaniowych dostanie szansę na wyrwanie się spod ich opieki. Często wytyka się spółdzielnie jako niepotrzebne organizacje, żyjące dostatnio za pieniądze lokatorów. Obecnie mamy ich w kraju około 5 tys., niektóre z ogromnymi budżetami. Gospodarują majątkami wartymi miliardy złotych.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć zaległe wynagrodzenie za nadgodziny

Kilku pracowników nie otrzymało wolnego za 24 grudnia 2010 r. i trzeba im wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny. Termin wypłaty grudniowej był 10 stycznia 2011 r. Wyrównanie wynagrodzenia nastąpi 31 maja 2011 r. Trzeba naliczyć odsetki. Czy są one oskładkowane i opodatkowane i czy liczą je od kwoty brutto czy netto? Czy muszę robić korektę ZUS za styczeń 2011 t., czy nadgodziny uwzględnić w deklaracji ZUS za maj 2011 r.  – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy opiekun osoby niepełnosprawnej odliczy ulgę rehabilitacyjną

Ulga rehabilitacyjna przysługuje niepełnosprawnym i opiekunom. Dla części urzędów opiekun odliczy ulgę, gdy podopieczny jest sparaliżowany.
zobacz więcej »


Czasami bardzo trudno odzyskać nadpłaconą pracownikowi pensję

Pracownica została zwolniona z pracy 30 kwietnia. Pensję wypłaciliśmy 2 maja, a 4 maja dostaliśmy od niej L4 od 29 kwietnia. Skorygowaliśmy listę płac i wysłaliśmy wezwanie do zwrotu nadpłaty wynagrodzenia spowodowanego różnicą między pensją za pracę a wynagrodzeniem chorobowym. Kobieta odpisała, że nie musi nam nic oddawać, bo już wydała te pieniądze, a poza tym to nasza wina, że źle naliczyliśmy wynagrodzenie. Czy ona ma rację? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jaka refundacja pensji młodocianego zatrudnionego w ramach umowy o przygotowanie zawodowe

Przedsiębiorca chce zatrudnić w swoim warsztacie samochodowym dwóch młodocianych. W mieście trudno o fachowców, dlatego zamierza zainwestować w te osoby i chciałby zapłacić każdemu 2 tys. zł pensji. Czy z OHP będzie można uzyskać refundację tej pensji wraz ze składkami ZUS? – pyta Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Jakie składki za dyrektora na kontrakcie menedżerskim

Osoba, która ma zostać dyrektorem w naszej spółce, prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług menedżerskich na podstawie wpisu do ewidencji. Czy jeśli podpiszemy z nią kontrakt menedżerski, możemy nie naliczać od wypłacanego wynagrodzenia żadnych składek – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Aport wpływa na zwiększenie kapitału zakładowego spółki

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w księgach w związku z wniesieniem aportu następuje pod datą zarejestrowania tego podwyższenia w sądzie rejestrowym – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Spółka, która dostała wypłatę z zysku, nie zawsze musi dzielić się z fiskusem

Rozliczenie dywidendy otrzymanej przez osobę prawną zależy od tego, czy wpłynęła z kraju czy z zagranicy. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę ustawowe zwolnienia i postanowienia umów o unikaniu podwójnego opodatkowania – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT od nieruchomości: Nabywcy działek, którzy zapłacili VAT zamiast PCC, mogą mieć kłopoty z fiskusem

Dla firmy, która sprzedaje niezabudowaną działkę sklasyfikowaną w ewidencji gruntów jako rolna, położoną na terenie nieobjętym planem zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, rozstrzygnięcie siedmioosobowego składu NSA z 17 stycznia 2001 r. (I FPS 8/10) oznacza, że transakcja ta powinna być zwolniona z VAT – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zmiana stawek za zwłokę od zaległości podatkowych

Jak informuje Ministerstwo Finansów,  zgodnie z obwieszczeniem Ministra Finansów z dnia 18 maja 2011 r. w sprawie stawki odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych oraz obniżonej stawki odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych, od 12 maja br. stawki te wynoszą odpowiednio 13,50 proc. i 10,13 proc. kwoty zaległości w stosunku rocznym.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-24 09:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.