.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 26 maja 2011 r. «

Ograniczenia w korzystaniu ze środków ZFRON a wypełnianie deklaracji DEK-II-a

Przepisem art. 33 ust. 4c ustawy o rehabilitacji wprowadzono czasowe ograniczenia w korzystaniu ze środków ZFRON. Uzyskane w danym roku kalendarzowym środki ZFRON pochodzące ze zwolnień, o których mowa w art. 31 ust. 1 ustawy, oraz kwoty pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, o których mowa w art. 33 ust. 2 pkt 2 tej ustawy (a więc środki uzyskane na podstawie art. 38 ust. 2 i 2a u.p.d.f.), które nie zostały wykorzystane w terminie do 31 grudnia następnego roku, podlegają wpłacie do PFRON – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne

Szkolenia w Gdańsku (16 czerwca 2011 r.), Poznaniu (22 czerwca 2011 r.), Krakowie (22 lipca 2011 r.)
zobacz więcej »


Ratunek dla pracujących emerytów

Tysiące osób straci świadczenie, chyba że zwolnią się z pracy. Część posłów chce to zmienić.
zobacz więcej »


Obowiązki przedsiębiorcy zatrudniającego kierowców

Jeżeli w firmie znajdują się pojazdy przeznaczone konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób lub o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, to przejazdy takimi środkami transportu mogą być wykonywane tylko przez kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia. Ich zatrudnienie wiąże się dla przedsiębiorcy z szeregiem obowiązków, np. z koniecznością kierowania ich na badania lekarskie i psychologiczne oraz szkolenia okresowe.
zobacz więcej »


Jak podatkowo i składkowo rozliczyć posiłki wydane pracownikom

Pracodawcy muszą w konkretnych sytuacjach zapewnić tzw. profilaktyczne posiłki. Mają taki obowiązek, gdy pracownicy i zleceniobiorcy wykonują zadania w warunkach szczególnie uciążliwych. Firmy często też oferują załodze bezpłatne obiady w zakładowych bufetach albo przekazują talony na posiłki w zewnętrznych jadłodajniach – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak ująć w kosztach odszkodowania, kary i grzywny

Firma nie zapłaciła rat leasingowych w terminie. Leasingodawca wypowiedział umowę leasingu. W momencie zapłaty wznowił umowy, ale pobrał opłatę manipulacyjną. Czy koszt poniesiony przez firmę powinienem zaksięgować w koszty operacyjne, czy w pozostałe koszty operacyjne – zastanawia się Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Od 2012 r. podmioty które zawiesiły działalność nie będą musiały zamykać ksiąg rachunkowych

Jednostka zamierza zawiesić działalność. Jej rok obrotowy zrównany jest z rokiem kalendarzowym. Od kiedy będzie można odstąpić od zamykania ksiąg rachunkowych – pyta Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Firma odliczy koszt sanatorium pracownika

Jeśli wydatki na pokrycie opłaty za pobyt pracownika w sanatorium są świadczeniem zdrowotnym, a nie socjalnym, to mogą zostać ujęte w kosztach pracodawcy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Obowiązkowe wpłaty na PFRON: Czy w wskaźnikach uwzględniać pracowników na urlopie bezpłatnym

Spółka z o.o. ustala stany zatrudnienia w celu określenia wysokości wpłat na PFRON. Od początku maja 2011 roku jeden pracownik pełnosprawny i jeden niepełnosprawny przebywają na urlopach bezpłatnych, udzielonych na podstawie art. 174 kodeksu pracy.  Czy powinni być uwzględniani przez pracodawcę – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Więcej z UE na aktywizację osób z niepełnosprawnością?

Osoby z niepełnosprawnością niechętnie korzystają z projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce to zmienić. Z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnością otwarto w Warszawie nową siedzibę Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Placówka przy ul. Wspólnej 2/4 (wejście od ul. Żurawiej 3/5) jest w pełni dostosowana.
zobacz więcej »


Rośnie popyt na płatne programy emerytalne

Wyraźną zmianą na rynku finansowym w ostatnim czasie jest rosnące zainteresowanie emeryturami – przyznaje w Rzeczpospolitej Wiesław Mróz, dyrektor sprzedaży sieci agencyjnej PZU Życie.
zobacz więcej »


dodano: 2011-05-26 09:39Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.