.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dofinansowanie z PFRON

GAZETA PODATKOWA (2011-06-09), autor: Ewa Kowalska
www.gazetapodatkowa.pl - podatki, rachunkowość, prawo pracy, składki, zasiłki, emerytury, księgowość
Spółka jawna zatrudnia przy produkcji odzieży roboczej osoby niepełnosprawne. Czy kwotę otrzymanego z PFRON dofinansowania do wynagrodzenia tych pracowników oraz składek ZUS od tych wynagrodzeń należy wpisać do księgi podatkowej?

TAK. Przychodem z działalności gospodarczej są m.in. dotacje, subwencje, dopłaty i inne nieodpłatne świadczenia otrzymane na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków, z wyjątkiem gdy przychody te są związane z otrzymaniem, zakupem albo wytworzeniem we własnym zakresie środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, od których dokonuje się odpisów amortyzacyjnych (art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o pdof). Zatem kwota dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych otrzymana z PFRON stanowi przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu. Przychód ten powstaje w dacie otrzymania dofinansowania.

W księdze podatkowej przychody wpisuje się w kolumnach 7, 8 i 9, przy czym:

– kolumna 7 „Wartość sprzedanych towarów i usług” jest przeznaczona do ewidencji przychodów ze sprzedaży wyrobów (towarów handlowych) i sprzedaży usług,
     
– kolumna 8 „Pozostałe przychody” przeznaczona jest do wpisywania innych przychodów (tj. tych, które nie kwalifikują się do wykazania w kolumnie 7),
     
– w kolumnie 9 wykazuje się łączną kwotę przychodów z kolumn 7 i 8.

Spółka jawna powinna kwotę dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych – pod datą jej wpływu na rachunek bankowy – wpisać w kolumnie 8. Zapisu tego należy dokonać na podstawie wyciągu bankowego.


Gazeta Podatkowa nr 46 (774) z dn. 2011.06.09, strona 11
Autor: Ewa Kowalskadodano: 2011-06-09 08:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.