.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kolejne zmiany w VAT już od lipca 2011 r.

Info Baza (2011-06-09), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 9 czerwca 2011 r. «

Kolejne zmiany w VAT już od lipca 2011 r.

W Sejmie znajduje się projekt ustawy o zmianie ustawy o VAT, ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz ustawy o transporcie drogowym.
zobacz więcej »


Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON  w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne

Szkolenia w Gdańsku (16 czerwca 2011 r.), Poznaniu (22 czerwca), Krakowie (22 lipca)
zobacz więcej »

 
Dofinansowanie z PFRON

Spółka jawna zatrudnia przy produkcji odzieży roboczej osoby niepełnosprawne. Czy kwotę otrzymanego z PFRON dofinansowania do wynagrodzenia tych pracowników oraz składek ZUS od tych wynagrodzeń należy wpisać do księgi podatkowej?
zobacz więcej »


Wynagrodzenie pracowników pełniących dyżury medyczne

Zagadnienia dotyczące pełnienia dyżuru medycznego i wynagrodzenia za dyżur medyczny uregulowane są w ustawie z 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007 r. Nr 14, poz. 89 z późn. zm.) – czytamy w czerwcowym wydaniu miesięcznika Państwowej Inspekcji Pracy.
zobacz więcej »


Pomoc de minimis: Do 22 maja 2009 r. pojęcie małego podatnika należy odnosić do osoby fizycznej

Naczelny Sąd Administracyjnych oddalił skargi kasacyjne organu podatkowego, który nie chciał wydać podatnikom zaświadczenia o tzw. pomocy de minimis. O jego wydanie wystąpili wspólnicy spółki jawnej. Chodziło o możliwość wykorzystania jednorazowej amortyzacji. Organ podatkowy odmówił wydania zaświadczenia. Jego zdaniem wnioskodawcy nie mieli prawa do uzyskania pomocy w postaci jednorazowej amortyzacji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Obliczanie emerytury na starych zasadach

Pomimo reformy z 2009 r. część osób nadal ustala świadczenie według dotychczasowych reguł. Chodzi o: urodzonych przed 1 stycznia 1949 r., urodzonych w latach 1949 – 1968, którzy do 31 grudnia 2008 r. spełnili warunki wymagane do uzyskania wcześniejszej emerytury i zgłoszą wniosek o jej przyznanie najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego, osób przechodzących na emeryturę górniczą – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak ZUS ustala podstawę wymiaru emerytury

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, podstawa wymiaru emerytury to najkrócej mówiąc wypadkowa zarobków uzyskiwanych przez wnioskodawcę w poszczególnych latach kalendarzowych, przeciętnych płac z tych lat oraz aktualnie obowiązującej kwoty bazowej. Ma ona bardzo duży wpływ na ustalenie wysokości świadczenia.
zobacz więcej »


Przy uzyskaniu renty liczą się okresy składkowe i nieskładkowe

Jak czytamy w Rzeczpospolitej samo orzeczenie o niezdolności do pracy nie jest równoznaczne z prawem do renty. Zostanie ono przyznane, gdy...
zobacz więcej »


Odszkodowanie w związku z powodzią jest przychodem z działalności

Jak donosi Rzeczpospolita, jeden z posłów zwrócił uwagę, że nie każda pomoc przeznaczona dla poszkodowanych w wyniku ubiegłorocznej powodzi jest zwolniona z podatku. Organy podatkowe nakazują płacić daninę przedsiębiorcom, którzy otrzymali odszkodowanie z tytułu ubezpieczeń majątkowych. Poseł pyta, czy rząd zamierza to zmienić.
zobacz więcej »


Profil Zaufany ePUAP w rozliczeniach z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 9 czerwca 2011 r. rozpoczyna bezpłatne potwierdzanie Profili Zaufanych ePUAP, służących do składania podpisów elektronicznych. Profil umożliwi firmom i obywatelom składanie wniosków przez Internet bez konieczności posiadania certyfikatu kwalifikowanego, niezbędnego do złożenia bezpiecznego podpisu elektronicznego. Profil zaufany będzie funkcjonował w środowisku elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP oraz Elektronicznego Urzędu Podawczego.
zobacz więcej »


Zwrot VAT za materiały budowlane: Odliczenie również z nielegalnie wystawionej faktury!

Ten, kto remontuje mieszkanie, może odzyskać część VAT zapłaconego w cenie materiałów budowlanych. Będzie tak nawet wówczas, gdy fakturę wystawi sprzedawca, który nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT. Tak wynika z interpretacji IS z  w Warszawie z 18 maja 2011 r. (IPPB2/415-224/11-2/AK), którą omawia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Inspekcja auta dla celów ubezpieczeniowych z 23 proc. VAT

Przedsiębiorca, który dokumentuje uszkodzenia powypadkowe samochodu, nie wykonuje czynności ubezpieczeniowych. Jego usługi nie są zwolnione z opodatkowania. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie z 5 maja 2011 r. (IPPP2/443-113/11-3/MM). Przedsiębiorca powinien wystawić fakturę stosując 23-proc. stawkę – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-09 10:34Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.