.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Do końca czerwca trzeba zatwierdzić sprawozdanie finansowe

Info Baza (2011-06-28), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 28 czerwca 2011 r. «

Do końca czerwca trzeba zatwierdzić sprawozdanie finansowe

Do końca czerwca trzeba zatwierdzić sprawozdanie finansowe i przesłać je do Krajowego Rejestru Sądowego – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Opodatkowanie imprez integracyjnych

O kontrowersjach związanych z tematem opodatkowania po stronie pracowników tzw. imprez integracyjnych pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Zawsze podkreślaliśmy przy tym, że wbrew opinii fiskusa nasza ocena kwestii ich opodatkowania, zgodna jest z dającą się zaobserwować tendencją w orzecznictwie sądowym. Orzecznictwo z kolei wskazuje, że w przypadku świadczeń nieodpłatnych, z jakimi mamy do czynienia w trakcie takiej imprezy, opodatkowaniu może podlegać tylko przychód rzeczywiście otrzymany, a nie możliwy do otrzymania. Zatem o przychodzie pracownika z tytułu nieodpłatnych świadczeń można mówić tylko wówczas, gdy faktycznie korzystał on z postawionych do dyspozycji świadczeń oraz gdy możliwe jest ustalenie ich wartości według metod przewidzianych w ustawie o pdof.
zobacz więcej »


Wystrój firmowy w kosztach podatkowych

Na atmosferę w firmie wpływają nie tylko relacje między zatrudnionymi w niej pracownikami. Jednym z czynników ją kształtujących jest również otoczenie, w jakim funkcjonuje. Zdając sobie z tego sprawę, przedsiębiorcy przywiązują dużą uwagę do dbałości o estetykę wystroju firmy. Rozliczenie w kosztach podatkowych wydatków ponoszonych na ten cel nie zawsze jest jednak proste.
zobacz więcej »


Kiedy kierownikowi przysługuje wynagrodzenie za nadgodziny

Jeśli w delegacji pracownik odbywa służbowe spotkania biznesowe, należy mu się wynagrodzenie lub inna rekompensata. Zwłaszcza jeśli przypadają one na wolny zazwyczaj weekend – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ePUAP to także bezpłatny podpis elektroniczny dla firm

Jak czytamy w Rzeczpospolitej elektroniczna platforma usług administracji publicznej ruszyła 9 czerwca 2011 r. Oznacza to, że zarówno osoby fizyczne, osoby prawne, jak i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej mogą zarejestrować się na tym portalu, wyrobić sobie lub osobom upoważnionym do reprezentacji profil zaufany i - po jego weryfikacji - załatwiać sprawy urzędowe przez Internet, bez konieczności osobistego stawiania się w urzędzie. Portal jest dostępny pod adresem www.epuap.gov.pl.
zobacz więcej »


Ujęcie kosztu w CIT jak w księgach rachunkowych

Podatnik może rozpoznać koszty pośrednie dopiero w chwili ujęcia ich w księgach w takim charakterze.
zobacz więcej »


Dodatkowy podatek za złą dokumentację

Niewielkie firmy z kapitałem zagranicznym często popełniają błędy w dokumentach dotyczących transakcji z podmiotami powiązanymi, narażając się w ten sposób na dodatkowy podatek i zarzuty stosowania cen transferowych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Interpretacja musi uwzględniać cały wniosek

Przy wydawaniu interpretacji indywidualnej minister nie może pomijać okoliczności zawartych w opinii podatnika – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Abolicja składek na Fundusz Pracy

Niewiele ponad miesiąc pozostał przedsiębiorczym matkom na złożenie wniosków o umorzenie należności – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Porozumienia zwykle są opłacalne, ale niekoniecznie w podatkach

Jak czytamy w Rzeczpospolitej fiskus patrzy nieprzychylnym okiem na ugody zawierane przez firmę i nie pozwala zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wypłaconych na ich podstawie kwot. Nie przekonują go argumenty, że zawarcie ugody ograniczy koszty, jakie przedsiębiorca musiałby ponieść, gdyby zdecydował się prowadzić spór sądowy.
zobacz więcej »


Co może zrobić przedsiębiorca, gdy nie dostaje czynszu

Co może zrobić wynajmujący, gdy najemca nie płaci czynszu? Niekiedy wystarcza samo wezwanie do zapłaty. Jeżeli okaże się niewystarczające, właścicielowi pozostaje skierowanie sprawy na drogę sądową. Wynajmujący może wnieść powództwo o zapłatę zaległego czynszu. Co do zasady należy je wnieść do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania najemcy. Można się jednak umówić, że właściwy będzie sąd miejsca położenia lokalu - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak określić kwotę wolną dla niepełnoetatowców

Punktem wyjścia, aby określić kwotę wolną dla niepełnoetatowców, jest minimalne wynagrodzenie proporcjonalne do wielkości etatu. Nie wiadomo tylko, czy o wartości netto czy brutto.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-28 08:44Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.